Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Коротко / УКРАЇНА

17 лютого, 2007 - 00:00

В Україні зростає смертність серед новонароджених

В Україні 2006 року зареєстровано понад 462,7 тис. новонароджених дітей, що на 8% більше, ніж 2005 року (понад 428,3 тис. новонароджених дітей), повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес- службу Міністерства юстиції. Разом із тим, за словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, в Україні залишається досить високий рівень смертності. Так співвідношення народжень до смерті протягом минулого року становило 1 до 1,6. 2005 року цей показник становив 1 до 1,7. О. Лавринович зазначив, що можна говорити про скорочення негативної тенденції збільшення смертей і скорочення народжуваності в країні, яка спостерігалася в Україні з другої половини 1990 років до 2002 року. Разом із тим міністр виразив стурбованість іншою негативною тенденцією — збільшенням смертності серед дітей до одного року й кількості дітей, які народилися мертвими. За словами О. Лавриновича, якщо народжуваність у країні за два останні роки збільшилася на 8%, то смертність серед народжених дітей на 10 — 15%.

«Кабмін не можна відправити у відставку, проте йому можна виразити недовіру»

Член Вищої ради юстиції України, колишній віце-спікер Верховної Ради Степан Гавриш вважає, що згідно з чинною Конституцією Президент України не може відправити уряд у відставку, однак може виразити йому резолюцію недовіри. У інтерв’ю «Известиям в Украине» Гавриш нагадав, що в Конституції залишилася норма щодо того, що уряд є відповідальним перед Президентом. «Що це таке — ніхто не знає... глава держави сьогодні не може відправити Кабмін у відставку. Але може виразити йому резолюцію недовіри. До речі, це досить цікавий інститут, оскільки з точки зору будь-якої цивілізованої держави уряд у цьому разі йде у відставку», — заявив Гавриш. Він переконаний, що після ухвалення закону Про Кабмін Президент «практично позбавлений повноважень» і тому вимушений вимагати відповіді на питання: «Хто ж такий гарант суверенітету, гарант виконання Конституції?». За словами Гавриша, з боку Кабінету Міністрів «оголошена війна» за тотальне вторгнення до царини повноважень Президента з тим, щоб він не зміг ухвалювати жодних рішень. Тому вже в понеділок (19 лютого), наголосив Гавриш, можна чекати появи в парламенті законопроекту про Раду національної безпеки України, вже заявленого щодо того, що голосуватиметься закон про основи внутрішньої та зовнішньої політики. Нагадаємо, Кабінет Міністрів направив ряд позовів до адміністративних судів на адресу Президента України. У свою чергу, заступник глави Секретаріату Президента з юридичних питань Ігор Пукшин повідомив про те, що Президент може звернутися до Конституційного Суду із проханням відправити у відставку Кабмін.

У зоопарках — карантин. Майже

За повідомленнями Міністерства охорони здоров’я України, через високий рівень захворюваності на грип закриті школи у Львові, Чернігові, Тернополі, Вінниці, Луцьку, Рівному, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Одесі, Запоріжжі та Сумах. Мер Києва також ввів карантин у навчальних закладах столиці. Через грип запроваджено також обмеження і в усіх п’яти найбільших зоопарках України, повідомляє «Укрінформ». Таким чином їхні адміністрації намагаються захистити звірів від людей, що кашляють і чхають. Під особливим наглядом знаходяться примати, близькі родичі людини, найбільш сприйнятливі до її хвороб.

40 мешканців Феодосії оголосили голодування

У Криму оголосили голодування близько 40 мешканців села Берегове, що біля Феодосії. Люди вимагають узаконити їхні земельні ділянки, які їм видали ще півтора року тому. Тоді мешканцям роздали 220 земельних ділянок під індивідуальне будівництво. Проте після виборів нова сільська рада заявила, що ділянки видали незаконно, оскільки досі не затверджений генеральний план забудови села. Коли його затвердять, сільська влада обіцяє видати селянам документи на землю. Проте мешканці Берегового обіцянкам не вірять, оскільки вже зараз комерсанти зводять котеджі та пансіонати у прибережній зоні. Селяни погрожують голодувати, доки їм не видадуть документи на землю, і вимагають, щоб прокуратура Криму перевірила діяльність сільської влади, передає Обоз.

Поспішайте їсти млинці

Завтра завершується Масниця — тиждень, що передує Великому посту і розділяє в слов’янському народному календарі два головні його сезони — зиму та весну.

Газета: 
Рубрика: