Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Об’єднувати – спільною дією

В Українському Католицькому Університеті починають оновлену акцію «Зі Сходу на Захід»
7 жовтня, 2014 - 12:22

Після успішного весняного старту акції «Зі Сходу на Захід» (нагадаємо, «День» писав про неї у № 54 від 26 березня цього року), коли до Львова приїхало понад 1200 людей, ректор УКУ вирішив продовжити її ще на один рік. Щоправда, в оновленому форматі — Школи формування громадянського суспільства. Про це «Дню» повідомили в Українському Католицькому Університеті. «У молоді з різних міст є бажання відвідати Львів, познайомитися з місцевими громадськими активістами; з другого боку, є потреба у львів’ян познайомитися з людьми, які живуть в інших містах», — обгрунтовує потребу відновлення й оновлення акції керівник відділу рекрутингу і студентської кар’єри УКУ о. Павло Худ.

Формат Школи громадянського суспільства також включає в себе екскурсію містом, проте наголос ставитиметься на навчанні, майстер-класах, робочих зустрічах із активістами громадянського сектору. «Потрібно, щоб гості здобули досвід і змогли реалізовувати громадські проекти у своїх містах і селах», — говорить о. Павло, бо вважає, що замало побачити Львів, захопитися ним і... «поїхати з опущеними руками».

Планується, що Школа формування громадянського суспільства відбуватиметься раз на місяць, а не щотижня, і не матиме географічних обмежень. На доборі в Школу пріоритет отримують люди, які мають досвід роботи в громадській сфері. Важливо також, щоб студенти змогли чітко прописати свої потреби, зокрема — яких знань чи досвіду їм не вистачає. «Для нас не має значення, чи була людина у Львові, — говорить о. Павло Худ. — Важливо інше — чи готова вона реалізовувати підготовлений у Львові проект у себе вдома?».

Учасники, які приїдуть уже цього тижня, зустрічатимуться з директором Департаменту «Адміністрація міського голови» Андрієм Москаленком, який розкаже про формування культури громадської активності у Львові, також — з блогером, активістом, співзасновником проекту TheUkrainians Володимиром Бєгловим, а ще — з представником Молодіжної комісії УГКЦ Мирославом Паздерським, який розповість про запуск проекту «ДивенСвіт», та з керівником відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Львівської ОДА Андрієм Ковальським.

Більшість учасників, які приїдуть на Школу, зорієнтовані на допомогу фронту й облаштування переселенців, але найважливіше, щоб учасники починали замислюватися над тим, що буде після АТО, як розвиватиметься Україна після війни, тобто вчилися міркувати на перспективу.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: