Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Робота майбутнього вже сьогодні

Учора в Харкові відкрили навчальний Центр аутсорсинга у сфері IT-технологій
19 червня, 2013 - 11:37
СТАТУЯ СТУДЕНТА-АЙТІШНИКА БІЛЯ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТА РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ / ФОТО АВТОРА

Поява центру навчання і практики в Харківському національному університеті радіоелектроніки стала позитивною подією для студентів і викладачів і дала нові перспективи для розвитку IT в Україні. «Аутсорсинг — це залучення сторонніх фахівців «ззовні» для виконання якихось робіт. Для студентів це добре тим, що вони вже сьогодні можуть застосувати свої знання, отримувати високі зарплати в різних компаніях», — говорить Євгеній, практикант ХНУРЕ.

Однією з побічних сторін айтідіяльності для України є той факт, що українські кращі інтелектуальні сили працюють для зарубіжних компаній, відбувається так званий «відтік мозків». Директор нового Центру аутсорсинга Наталія Білоус стверджує, що даний проект якраз має на меті залучити наші «мізки» для роботи на внутрішньому ринку України. «Наш проект розрахований на підтримку національного виробника. Ми отримали від Євросоюзу грант — 750 тисяч євро на три роки, велика частина грошей йде партнерам України, на технічну базу та зарплати викладачам. Наш проект заснований у жовтні 2012 року і націлений на поліпшення практичної підготовки наших фахівців, ми готові до співпраці з вітчизняними підприємствами, щоб виконувати їхні замовлення. У нас є величезна ніша підприємств малого та середнього бізнесу, які не можуть оплачувати послуги крупних компаній. Ми є некомерційною організацією, залучаємо для реалізації проектів наших студентів, аспірантів, викладачів і фахівців з інших українських вузів, тому наші послуги вигідні для українських підприємств. Коли ми розвернемося, зможемо надавати послуги підприємствам за кордоном».

Це база практики і стажування, пояснює Наталія Валентинівна. Студенти опановують усі види робіт, які мають попит на ринку IT аутсорсинга. Це автоматизація будь-якої діяльності, розробка інформаційних систем і центрів, побудова і просування сайтів, системне адміністрування, захист даних, робота з базами даних, різні підсистеми людських ресурсів. Спочатку студенти проходять тестування і співбесіду, обумовлюють напрямок своєї освіти та практики, після чого їх залучають до реалізації проектів.

Олена СОКОЛИНСЬКА, Харків
Газета: 
Рубрика: