Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

У Вінниці вже понад 250 біженців із півострова

14 березня, 2014 - 12:01

Рятуючись від можливої агресії Кремля, сім’ї кримських татар покидають півострів. Нині кримчани масово виїздять у західні регіони України. Чимало їх прибуло і на Вінниччину. Обласна та міська влада надають їм всю необхідну допомогу, розселяють по гуртожитках, приміщеннях центрів соціальних служб, церквах. Станом на 12 березня у Вінниці перебувало 250 біженців з Криму, левова частка з них — кримські татари, причому матері з дітьми, найменшій дівчинці ледь виповнилося 4 місяці.

«В Україні є дві нації, які не мають іншої держави, окрім України, — це самі українці і ми, кримські татари, — наголошував під час розмови кримчанин Еміль, який привіз свою родину до Вінниці. — Ми приїхали в Крим, коли мені було 16. На цій землі я знайшов кохання, одружився, у мене народилося п’ятеро дітей, тут моя домівка і мій бізнес. Та бачачи події, які нагніталися, ми не стали чекати і вирішили вберегти свої родини і релігію. Приїхали до Вінниці після дзвінка знайомих, які вже поселилися тут. Діти живуть у гарних умовах, харчуються тричі на день, постійно під опікою лікарів, соціальних працівників. Дружини облаштували для них спеціальний клас, проводять для них заняття, адже відвідували вони переважно школи з татарською мовою викладання, хоча, відверто кажучи, добре розуміють і українську, і російську. Часто мій найстарший 10-річний син запитує мене, коли ми повернемося додому. Я не приховую від нього інформації і відповідаю по-дорослому, як чоловіку: коли там не буде ворога».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО
Газета: 
Рубрика: