Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Український дім відкриває фонди

Представлено перші 150 експонатів із... 70 тисяч
13 липня, 2010 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

10 липня в Києві розпочала свою роботу виставка «Український дім відкриває фонди», яка представила роботи з колекції Центру ділового та культурного співробітництва, яка є маловідомою широкому колу поціновувачів прекрасного.

Фондова колекція Українського дому нараховує понад 70 тисяч експонатів XVII—XXI століть. Зокрема, понад дві тисячі творів дозволяють ретроспективно простежити розвиток образотворчого мистецтва від традиційного іконопису до світського живопису, скульптури, графіки класичного рівня, вивчити та зрозуміти творчий стиль талановитих авторів реалістичних творів, а також майстрів авангарду на різних етапах його становлення.

У трьох залах Українського дому виставлено 150 експонатів, що репрезентують пейзажний живопис митців, імена яких стали символами класичної художньої школи, та колекцію скульптури і лазерних фотомонтажів американської мисткині українського походження Міртали Пилипенко.

На виставці можна побачити роботи народного художника Росії і Білорусі Вітольда Бялиницького-Бірулі (1872—1957), якого вважають неперевершеним майстром ліричного пейзажу. На полотнах живописця неквапливо й гармонійно «живе» природа, яку дедалі важче відшукувати у сучасному світі. Картини Якова Ромаса (1902—1969) знайомлять глядача з пейзажем, просякнутим характерним для минулої епохи робітничим настроєм. Народний художник України Георгій Чернявський (1924—1981) представляє легкий та артистичний міський пейзаж. А роботи заслуженого художника України Микити Попенка (1900—1981) вирізняються нетрадиційною кольоровою гамою пейзажного живопису.

Окремий зал займає серія пейзажів Сергія Лисицина, талановитого сучасного українського художника. Роботи були написані в результаті мандрівки митця до Венеції 2001 року, це яскравий різнобарвний калейдоскоп вражень від славетного міста на воді.

Мала виставкова зала демонструє творчі здобутки Міртали Пилипенко. Американська мисткиня, відома за своїм творчим псевдонімом Міртала, є до того ж членом Спілки письменників України, членом-кореспондентом Української вільної академії у Нью-Йорку. Відвідувачі виставки мають змогу побачити колекцію скульптур авторки, яку вона подарувала Українському дому до Дня Незалежності 1991 року: 25 робіт, пронизаних лірикою, сповнених ідеями гуманізму та роздумами на вічні теми: хто ми, звідки прийшли і куди йдемо?

Виставка «Український дім відкриває фонди» триватиме до 24 серпня.

Анастасія САМОШИНА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: