Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Валентин СИЛЬВЕСТРОВ: «Народ уже переміг»

Про нинішні події на Майдані «День» поспілкувався з видатним композитором сучасності
11 грудня, 2013 - 12:09
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Останні кілька років Валентин Сильвестров не давав інтерв’ю журналістам. Але зараз погодився розповісти нам про своє бачення політичних подій, що сьогодні розгортаються в Україні. Самого Валентина Васильовича також можна побачити на Майдані. В неділю, наприклад, він стояв недалеко від Консерваторії. «Я все ж таки, як і будь-яка інша творча людина, більше індивідуаліст по своїй природі. Але наступає такий момент, коли просто не можливо не вийти. Коли так відверто доводять людей своїми мерзенними діями, притому глобально, що виникає таке обурення, що ти буквально втрачаєш розум. Влада повинна розуміти, що в молодих людей  загострене моральне почуття... Вона нині провокує молодь, і молодь може не витримати...», — говорить митець. Він наголошує:  «Цю моральну фальш від діючою влади може розчути кожна людина, яка має совість і здатна мислити. Совість  — це і є моральний слух».

Композитор розповідає, що нинішнім можновладцям варто уважно перечитати «Кобзар» Тараса Шевченка, якщо їм цікаво, як далі розгортатиметься «сучасний сюжет». Там, говорить, композитор, Шевченка ще 170 років тому все детально розписав:  чим нинішній Майдан закінчиться длявлади, які наслідки матиме. «Нічого втішного», — говорить Валентин Васильович.

Маестро описує Майдан як згусток колосальної енергії та говорить, що український народ за ці дні виріс і подорослішав. І це — вже перемога.  «По вигляду цього Майдану вже багато чого можна сказати. Він же не приймає тільки одну якусь категорію людей — тут зібрана вся Україна, дуже різні люди. Але серед них дуже багато освічених людей. Як би не завершився Євромайдан, але народ вже переміг».

Читайте у найближчих номерах «Дня» інтерв’ю з Валентином Сильвестровим, де композитор розповідає, який саме твір Тараса Шевченка обов’язково має прочитати і перечитати Володимир Путін, яка класична музика була б доречною на Майдані та що про Євромайдан думає нинішня творча еліта.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: