З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Віктор Паливода виправданий «начисто»

8 липня, 1998 - 00:00


Учора військова колегія Верховного суду України залишила без задоволення протест прокурора на рішення Військового суду центрального регіону України, остаточно виправдавши після майже чотирьох років судочинства Віктора Паливоду.

Начальник управління особистої охорони екс-президента України Л. Кравчука, обвинувачений у розкраданні державного майна (пошукової апаратури та апаратури стеження), змушений переховуватися за кордоном, розшукується Інтерполом як небезпечний злочинець, який пройшов випробування вітчизняним СІЗО, відпущений «із миром» через відсутність складу злочину.

За словами адвоката В. Паливоди Семена Островського, «слідство своєю роботою намагалося відвести правосуддя від головної проблеми цієї карної справи: куди поділося безліч зброї, факт продажу якої фігурував на початку справи?». Якийсь пан Стрешинський, за документами справи президент Панамської фірми «Глобал Текнолоджіс Інтернешнл Інк.», звернувся до президента України Л. Кравчука. У Іллічiвському порту, за словами адвоката, простоювали десятки суден, які чекають завантаження уже проданої певним покупцям зброї зі складів Міністерства оборони. Із вдячністю за сприяння Стрешинський висловив готовність оснастити службу безпеки Президента спецтехнікою. Проте колишній міністр машинобудування Антонов відмовив йому у видачі ліцензії. Яким чином лист-прохання про сприяння потрапив на стіл до Л. Кравчука і чому він допоміг «панамському пану», залишається під питанням. Коментуючи учора обставини подій п’ятирічної давності кореспонденту «Дня», народний депутат Є. Марчук зазначив, що з видачею ліцензії пану Стрешинському барилися небезпідставно. Причому і Антонов, і Марчук виступали проти цієї операції. «Я писав Леоніду Макаровичу, що його «підставляють», — говорить екс-голова Служби безпеки України. Однак на листі з’явилася схвальна резолюція Леоніда Макаровича: «Товариш Антонов, у чому річ? Марчук (на той час голова СБУ — авт.) та Морозов (міністр оборони. — авт.) згодні». Проте Високий суд вважав за краще не ворушити старе. На щастя, йому вдалося головне: не засудити невинного.

Оксана ПАНЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: