Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

400 волинян зібрали 24 000 гривень

Селяни власними силами облагороджують місцеву водойму
10 листопада, 2015 - 11:26

Невеликий ставок був у селі Мильськ Рожищенського району ще з колгоспних часів. Але вже понад два десятиліття водойма замулювалася, бо не мала господаря. А нинішнє посушливе літо посприяло тому, що ставок взагалі пересох... І виявилося, що на дні — величезні завали мулу, який, однак, є корисним добривом і в науці називається сапропелем. А щонайближча водойма від Мильська  — за три кілометри, а в спеку хочеться і покупатися, й порибалити, то депутату сільської ради Володимирові Поліщуку і прийшла ідея облагородити ставок спільними зусиллями. Молодий депутат зібрав у селі таких же молодих і активних однодумців. Мильськ — село невелике, тут трохи більше чотирьох сотень мешканців. Проте на ставок здавали і по 500 гривень, і по тисячі. Переважно — молодь, котра не хоче проводити своє дозвілля у барах, а хоче активного відпочинку.

Мильський сільський голова Олексанлр Овруцький каже, що зібрали таким чином 24 тисячі гривень, сума для такого села чимала. Селяни не шкодують і власної техніки, щоб очистити ставок, найняли і екскаватор, який виконує основні роботи.  А сапропель нині місцеві господарі вивозять на власні поля як добриво. У майбутньому хочуть ставок і зарибнити. Мешканці Мильська, як кажуть, перестрахувалися: на сесії сільської ради ухвалили рішення, щоб ставок був у власності громади, щоб нікому його не продавати і не здавати в оренду. Бо через децентралізацію зміняться межі територіальних громад, сільради в Мильську може не бути, а нові очільники можуть і продати водойму. Та цього вже не буде, бо громада в Мильську, вклавши власні кошти в облагородження водойми, вже сама стане її господарем.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: