…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Для розуміння обсягу завдань

МОН перевірить рівень комп’ютеризації шкіл
4 липня, 2017 - 12:02
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

У системі середньої освіти на обліку стоїть значна кількість комп’ютерів, але немає повного розуміння, в якому вони стані та яка кількість з них реально функціонує. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ під час зустрічі з керівником по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна» Наталією ДОРОШ, повідомляє www.kmu.gov.ua.

«Ми не можемо почати процес зі створення інформаційного освітнього простору без чіткого розуміння, якими інструментами ми володіємо та скільки дітей у школі реально мають доступ до комп’ютерів. Таким чином, нам потрібно провести аудит обладнання і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію», — пояснила Лілія Гриневич.

Наталія Дорош наголосила, що компанія «Microsoft Україна» зацікавлена в тому, щоб допомогти МОН провести таку інвентаризацію. Вона також розповіла, що в межах запропонованої раніше візії Microsoft щодо впровадження ІКТ в межах реформи середньої освіти, компанія готова повністю переобладнати 1 клас у пілотній початковій школі за принципом: «1 учень — 1 комп’ютер».

«Йдеться про повне переобладнання класу — встановлення інтерактивної дошки, учительського та учнівських комп’ютерів, виведення інтернету та встановлення освітніх програм на пристрої. Єдине, що для нас дуже важливо, щоб це була одна з пілотних шкіл Нової української школи з активним, готовим до змін учителем, розташована десь у сільській місцевості, де можливість подібної трансформації за рахунок бюджетних коштів дуже мала», — пояснила Наталія Дорош.

Лілія Гриневич підтримала таку ініціативу, а також зазначила, що для цього проекту потрібно провести окремий конкурс для шкіл.

Нагадаємо, 2016 року урядом КНР було надано технічну допомогу уряду України у вигляді передачі 23,5 тис. комп’ютерів для загальноосвітніх шкіл. Компанія «Microsoft Україна» тоді надала МОН 90% знижку на встановлення ліцензійного програмного забезпечення на це обладнання.

Газета: 
Рубрика: