Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Друга після Києва

У Вінниці запрацювала пекарня, де печуть кекси люди з синдромом Дауна й аутизмом
23 березня, 2018 - 11:51
ФОТО АВТОРА

Вінниця стала другим місто після Києва, де відкрилася інклюзивна пекарня. У ній працюють люди з аутизмом, синдромом Дауна або затримкою інтелектуального розвитку. Наразі, як каже власник Владислав Малащенко, у команді вінницьких кухарів четверо людей: три жінки і чоловік. Надалі адміністрація планує залучити до роботи ще більше людей з ментальною інвалідністю та розширити асортимент унікальної пекарні. Окрім кексів випікатимуть смачний хліб та робитимуть десерти.

«Девіз нашої пекарні: «Хороший хліб від хороших людей з Вінниці». Вона дає можливість людям з ментальною інвалідністю вчитися та працювати в колективі, а не залишатися вдома, — зауважує Влад. — Я з 16 років займаюся з такими людьми, працюю лікувальним педагогом в одному з центрів і добре знаю ситуацію зсередини: їх з дитинства привчають, що вони нічого не зможуть робити. Але це не так. Тому коли я навчався в Startup Ukraine, думав саме про створення соціального підприємства. Виграв грант, знайшов інвестора і вже восени ми запустили виробництво у Києві. А тепер і у Вінниці. Місія наших пекарень: дати можливість хлопцям і дівчатам реалізувати себе. Ми хочемо, щоб вони мали чим займатися, щоб їм було навіщо прокидатися вранці і куди йти вдень. Ми не просто вчимо їх пекти хліб чи кекси, а залучаємо їх до трудотерапії. Плюс не треба забувати про елемент соціалізації».

У планах адміністрації соціального підприємства розширювати мережу пекарень. І якщо перший заклад відкрився у столиці за рахунок коштів від гранту, то вже у Вінниці — завдяки підтримки ентузіастів, які так само, як і Владислав, переймаються питаннями соціалізації людей із ментальною інвалідністю.

 

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 
Рубрика: