Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Друге життя» батарейок у зоні АТО

Дніпропетровські екологи «переробляють» акумулятори ноутбуків і передають їх бійцям
16 квітня, 2015 - 10:46

Елементи живлення, що відслужили свій термін, активісти розбирають і тестують. З усього блоку живлення непридатними зазвичай виявляються два-три елементи, решту ще можна використовувати. «Виробниками не передбачено ремонт батарей ноутбуків. Корпус зроблено так, щоб при розбиранні і збиранні було складно відновити його колишній вигляд, тому сервісні центри здають ці батареї виробнику. Я ж розбираю ці батареї і витягую з них робочі акумулятори, їх залишкова ємність становить у середньому від 60% до 90%. Такий акумулятор може ще прослужити від трьох місяців до кількох років, залежно від інтенсивності експлуатації», — розповів на прес-конференції житель Дніпропетровська Дмитро Котулев.

Майстер уже переробив півтора десятки батарей від ноутбуків і вийняв з них близько 50 робочих акумуляторів. Їх можна використовувати в звичайних ліхтариках, а також збирати з акумуляторів Power bank для заряджання всіляких пристроїв. «За допомогою цього приладу можна заряджати планшети і телефони в польових умовах. Зараз на передовій для цих цілей активно використовують електрогенератори. Але є мобільні групи військових, які надовго залишають базу, і їм такі Power bank просто необхідні для повноцінної роботи всіх пристроїв. Адже зараз у АТО карти завантажують у планшети, які досить швидко розряджаються. Крім того, батареї можна використовувати для світильників у наметах, для читання книг, для смартфонів, для резервного живлення рацій — варіантів і потреб багато. Ми маємо бажання і можливості зменшити витрати на закупівлі або зробити доступним те, що зараз недоступне», — сказав Д. Котулев.

Зараз Дмитро готує для передачі в АТО першу партію акумуляторів. Проте він не в змозі забезпечити всіх бійців зарядними пристроями. Тому сам активіст готовий «переробляти» і тестувати батареї, а із забезпеченням зарядними пристроями для акумуляторів просить допомогти волонтерів і небайдужих людей. Ініціативою Д. Котулева вже зацікавились екологічні активісти. Так, організація «ЕкоДніпро», яка збирає батареї на утилізацію, вирішила йому допомогти. «Два роки тому ми заснували проект «Батарейки, задавайтеся!». За час його існування учасники екоруху зібрали 3,5 тонни батарейок і акумуляторів з усієї України. Але, на жаль, переробки для всіх видів батарейок в Україні немає, і вони залишаються у нас на схові. Коли Дмитро повідомив, що займається переробкою акумуляторів від ноутбуків і з відходів майструє робочі електричні прилади, ми зраділи. Тепер всі зібрані акумулятори від ноутбуків ми передаємо йому для переробки і продовжуємо їх збирати», — розповіла еколог Жанна Кузьмицька. Якщо проект буде успішним, активісти готові забезпечувати акумуляторами не лише військових, а й гуртки юних конструкторів.

 

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: