Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«Двадцять хвилин роботи – замість півроку балачок»

Жителі Дніпропетровська самі займаються декомунізацією вулиць
12 квітня, 2016 - 11:51

За власною ініціативою вони міняють таблички на своїх будинках. Незважаючи на те, що в міському бюджеті на заміну табличок нинішнього року передбачили півмільйона гривень, процес іде поки що повільно. Згідно з законом, міняти таблички на своїх будинках жителі приватного сектора повинні за свій рахунок. Але багато хто посилається на відсутність коштів. Прискорити цю процедуру вирішили активні городяни — вони організували своєрідний флешмоб. «Мій друг, підприємець Євген живе в приватному секторі. Його вулицю Колгоспну перейменували на Фермерську. Назву змінили, а табличку ні, — розповідає дніпропетровський волонтер Валерій Гарагуц. — Тому Євген вирішив поміняти таблички самостійно. Замовлення зробив на всю сім’ю і близьких друзів. На все це витратив пару вихідних і кілька тисяч гривень. Результатом тепер задоволений не лише він, але й перехожі». Колишній активіст Євромайдану Валерій Гарагуц — один із тих, кому Євген замовив табличку. «Раз так, то на зекономлені гроші я вирішив теж замовити табличку для когось із друзів», — говорить Валерій. Тепер естафету прийняла правозахисниця Оксана Томчук, вона теж подарує комусь табличку. І так далі. За словами Валерія, виготовлення однієї таблички обходиться від 200 до 300 гривень — залежно від кількості літер у назві вулиці.

В один із вихідних днів Валерій сам прикріпив табличку з новою назвою вулиці на свій будинок, де проживає три десятки сімей. «Двадцять хвилин роботи замість півроку балачок», — так я відповів пенсіонерам, які зібралися поспостерігати за процесом, а також обговорити владу й те, скільки коштуватиме перейменування. Отже, перший етап декомунізації свого будинку я виконав», — написав волонтер на своїй сторінці в мережі «Фейсбук». Тепер колишня вулиця Фрунзе носить ім’я українського письменника-емігранта Василя Чапленка, який у довоєнні часи жив тут в одному з будинків. Чимало жителів вулиці про це навіть не здогадувалися й нічого не знали про знаменитого земляка.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: