Минуле й теперішнє — наші засоби, лиш майбутнє — наша мета.
Гюстав Флобер, французький прозаїк-реаліст, один з найбільших європейських письменників XIX ст.

Iсторичні реконструкції, естрадні зірки і наукові пікніки

У Дніпрі відбудеться «Самар-Дніпро-Фест»
7 вересня, 2017 - 11:04
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ФЕСТИВАЛЮ

Найближчими вихідними у Дніпрі з нагоди Дня міста відбудеться український фестиваль «Самар-Дніпро-Фест». Захід відбуватиметься за програмою мера міста Бориса Філатова «Культурна столиця» на території Новобогородицької фортеці, де колись було розташоване козацьке містечко Стара Самарь. За словами директора КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитра КАЮКА, на фестивалі відкриють кілька сцен, на яких виступатимуть творчі та рок-колективи, зокрема український поп-рок-гурт «Антитіла».

Для створення історичної атмосфери спеціально для фестивалю підготують макет фортеці з вежею, брамами та стінами. Там реконструктори продемонструють історичні події у справжніх лицарських обладунках. А учасники фестивалю з Києва покажуть, як жили козаки в XVII столітті. Крім того, під час святкування організують різноманітні турніри, майстер-класи з володіння шаблею, списом, булавою, проведуть екскурсії фортецею і влаштують її штурм. Також на відвідувачів чекає катання на козацькій чайці. «Працюватиме науковий пікнік, будуть різні дитячі розваги, частування смаколиками та багато іншого. Також буде організовано наметове містечко. Запрошуємо всіх містян з родинами та гостей міста відсвяткувати День народження Дніпра на Старій Самарі, на нашому фестивалі. Із центру міста до фортеці щопівгодини курсуватиме автобус», — розповідає Дмитро Каюк.

«Родзинкою» заходу стане театралізований виступ колективу академічного театру ім. Т. Шевченка. «Гратимемо замальовки про козаків, гетьмана Івана Мазепу. Будуть національні костюми, лунатимуть українські пісні. Буде цікаво й колоритно», — обіцяє народна артистка України, режисер-постановник академічного театру ім. Т. Шевченка Лідія КУШКОВА. Крім того, під час фестивалю відвідувачі зможуть подивитись, як відбуваються справжні археологічні розкопки на території колишнього козацького містечка.

Слід зазначити, що група дніпровських істориків та краєзнавців вимагає офіційного визнання містечка Стара Самарь як населеного пункту, з якого розпочалась історія Дніпра. Якщо їхню пропозицію підтримає міськрада, то датою заснування міста вважатиметься 1524 рік.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: