Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

«Літопис подвигу»

Дніпровці допоможуть створити Всеукраїнський музей АТО в Києві
1 березня, 2017 - 11:38
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Президент України запросив команду дніпровських волонтерів допомогти зі створенням Музею АТО в Києві. З таким проханням глава держави Петро Порошенко звернувся до команди губернатора Валентина Резниченка під час візиту в Дніпропетровську область. На його думку, Музей громадянського подвигу жителів Дніпропетровщини повинен стати прототипом для Всеукраїнського музею АТО.

Президент вважає, що такого музею, як на Дніпропетровщині, немає поки ні в Києві, ні в Україні. Проте саме в столиці має бути місце пам’яті, яке оповідатиме всю правду про події на сході України. Сюди запрошуватимуть керівників інших країн та представників іноземних делегацій. «Узяти за основу досвід створення Музею на Дніпропетровщині, переосмислити його і побудувати новий, інший Музей у Києві», — запропонував Петро Порошенко команді творців Музею АТО.

Як уже повідомляв «День», у Музеї громадянського подвигу жителів Дніпропетровщини дві експозиції — зовнішня та внутрішня. Вуличну інсталяцію відкрили навесні 2016 року. Вона називається «Дорогами Донбасу». В центрі виставки — військова техніка: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танка і навіть згоріла машина, яку привезли із зони АТО. Загалом вулична виставка налічує близько 400 експонатів. Внутрішня експозиція, яка називається «Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини», розташована на площі майже 600 квадратних метрів і налічує близько двох тисяч експонатів. Її відкрили на початку нинішнього 2017 року. Виставка оснащена сучасними електронними технологіями, які створюють ефект присутності в зоні АТО.  «Музей АТО в Дніпрі — це не просто історія війни на сході України. Це літопис подвигу кожного жителя Дніпропетровщини. У кожному експонаті — біль втрати, радість перемог і любов до Батьківщини. Музей громадянського подвигу — про кожного із нас», — зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко. Дніпровці передали главі держави футболку та військову флягу із символікою Музею громадянського подвигу жителів Дніпропетровщини. Це подарунок Петрові Порошенку від команди, яка створювала музей.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: