Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Малевич повертається до Києва

У столиці відбудеться низка знакових заходів, присвячених видатному художникові-авангардисту
8 червня, 2016 - 11:39

Дискусії, публічні лекції, арт-експозиції, перформанси, кінопокази, театральні вистави, концертні дійства та інші заходи триватимуть протягом 9—11 червня. За словами організаторів, мета заходу — повернути видатного митця в ментальний простір Києва та відкрити його українцям. Як відомо, Малевич, новаторські ідеї якого змінили світове мистецтво, народився у Києві. Тут він тривалий час творив, викладав і сформувався як художник.

АВТОПОРТРЕТ, 1908 АБО 1910-1911

Серед запланованих заходів, зокрема: присвячені творчості Малевича круглий стіл, авторська екскурсія з Дмитром Горбачовим і спеціальна експозиція у «Мистецькому Арсеналі», круглий стіл за участю науковців та високопосадовців у приміщенні Києво-Могилянської бізнес-школи, кінопокази та обговорення стрічок Дзиґи Ветрова «Одинадцятий» та «Навесні» в  кінотеатрі «Жовтень», прогулянка Києвом місцями авангардистів з поетом та автором «Дня» Олегом Коцаревим, дитячий квест «Малевич у Києві» на Контрактовій площі, презентація шрифтів «Малевича» в FedorivHub, художній ворк-шоп «Малевич та я» з художницею Марією Шевченко в Prostir 86, лекція-занурення від Дмитра Антонюка «Малевич в академії» в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури тощо. Детальний розклад можна подивитися на сторінці фестивалю у Facebook.

Усі події безкоштовні, за винятком кінопоказів та екскурсій, за які передбачено символічну плату.

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: