Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

На честь воїнів

На Стрітення у Львові освятили військовий храм, який відтепер матиме назву цього свята
16 лютого, 2017 - 12:10
ФОТО АВТОРА

Храм постав  на вулиці Батуринській, 1, поруч із пам’ятником полеглим воїнам в Афганістані. Для воїнів-афганців дата 15 лютого  символічна, адже вона знаменує собою закінчення цієї багатолітньої  безглуздої війни. Радянська пропаганда називала це виведенням обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану... Храм Стрітення Господнього споруджено в пам’ять про тих, хто не повернувся з афганської війни, хто віддав своє життя за ідеали свободи та гідності на Майдані, хто загинув у нинішній війні на сході України.

На відкриття та освячення нового військового храму прийшли львів’яни, скорботні батьки, чиї сини не повернулися з цих воєн. Архієрейську літургію очолив Високопреосвященнійший Владика Ігор — архієпископ та митрополит Львівський УГКЦ.

Храм збудовано за доброчинні пожертви ветеранів-афганців, жителів Львова і Львівщини та підприємців. Значну частину коштів для спорудження було виділено із фондів Центру військового капеланства УГКЦ.

Попри те, що храм конфесійно належить Українській греко-католицькій церкві, сюди можуть приходити віруючі всіх конфесій.

Йосип МАРУХНЯК, Львів
Газета: 
Рубрика: