Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Нашому випускнику»

В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відкрили погруддя Василю Симоненку
21 травня, 2015 - 11:38
погруддя Василю Симоненку
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Вчора у внутрішньому дворику Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрили погруддя видатному випускнику — українському поету Василю Симоненкові. Свого часу він вступив на відділення журналістики філологічного факультету Київського університету, а закінчив вже факультет журналістики (випуск 1957 року). Постать поета була обрана з-поміж багатьох інших шляхом опитування професорсько-викладацького складу та студентів. Співорганізатор заходу — Мала академія наук України. Щоб якомога точніше відтворити образ Симоненка, творці скульптури радилися з сучасниками, які бачили його наживо. На пам’ятнику викарбувана цитата з вірша «Лебеді материнства»: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».

Кілька років тому з ініціативи ректора Леоніда Губерського в КНУ ім. Шевченка було започатковано проект «Видатні випускники». В коридорах Червоного та Жовтого корпусів вже висять портрети письменника Михайла Булгакова, полярника Отто Шмідта, знаменитого терапевта Миколи Стражеска, архієпископа Луки (Войно-Ясенецького) тощо. Крім того, на стінах корпусів були встановлені барельєфи. За словами проректора з науково-педагогічної роботи університету професора Володимира Бугрова, такий підхід стимулює корпоративну етику й відповідальність університетської спільноти. Погруддя Василя Симоненка — лише перший крок. З часом у дворику має з’явитися ціла алея видатних випускників. А вже невдовзі поруч постане погруддя першого ректора університету Михайла Максимовича. «Ми цінуємо той факт, що Симоненко є нашим випускником, — розповідає Володимир Бугров. — Це — справді знакова постать. Як розповідають сучасники, Симоненко не був дисидентом у звичному розумінні. Але я переконаний, що своє пронизливою поезією він суттєво вплинув на перебіг української історії. З огляду на нинішню ситуацію, його слова, викарбувані на пам’ятнику, виглядають напрочуд доречними».

Окрім студентів та викладачів, на заході були присутні поет Борис Олійник, який навчався разом із Симоненком, а також Іван Драч, Дмитро Павличко, Дмитро Степовик, Василь Яременко, Максим Стріха, Дмитро Стус, Євген Ніщук та інші. Прийшли також колеги з інших університетів. Завершилася церемонія виконанням гімну України.

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: