…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Простір Синагог»

У Львові тривають «Єврейські дні у Ратуші»
29 липня, 2015 - 12:43

Шість років тому Львівська міська рада, Центр міської історії, Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ та низка громадських організацій почали працювати над розробкою проекту вшанування жертв фашизму у Львові. 15 липня, на металевому паркані, яким огороджено руїни «Золотої Рози», відкрили однойменну виставку американського фотохудожника Джейсона Франциско. Це перший мистецький захід, одним із завданням якого є привернення уваги до проекту «Простір Синагог». А з вівторка до 10 серпня у Львові триває серія лекцій, дискусій і бесід під спільною назвою «Єврейські дні у Ратуші: спільна спадщина та відповідальність».

«Одним із найцікавіших місць у львівському середмісті, до якого завжди ідуть і туристи, і науковці, є руїни синагоги «Золота Роза», яку 1942 року підірвали німецькі війська. Вважається, що це була найкрасивіша синагога у Східній Європі. Сьогодні це місце, як і взагалі значна частина єврейського кварталу, є порожнім і дуже занедбаним. Власне, програма «Єврейські дні у Львові» — ще один спосіб актуалізації теми пам’яті про євреїв та спільної відповідальності за єврейську спадщину у Львові. Лекції, дискусії та бесіди про культуру, побут і світогляд львівського, галицького, українського та загалом східноєвропейського єврейства готують дослідники й дослідниці з України, Польщі та США. Завдяки зусиллям організаторів вхід на всі події — вільний. До речі, синхронний переклад на українську передбачено, тож порозумітися й подискутувати зможуть усі охочі», — зазначив «Дню» прес-секретар «Єврейських днів у Ратуші» Володимир Бєглов.

Ірина СТЕЛЬМАХ, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: