Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Присвята «Міфу»

У Львові відбудеться марафон пам’яті загиблого в АТО Василя Сліпака
26 червня, 2017 - 19:05

Захід матиме назву «Тихі дні любові і музика миру», триватиме з 29 червня  до 1 липня і збере на одній сцені найкращих музикантів із різних країн Європи, які знали і любили Василя Сліпака. Гаслом акції стануть слова німецького письменника Бертольда Ауербаха: «Музика — єдина всесвітня мова, її не треба перекладати, на ній душа говорить з душею».

— Це буде зустріч старих друзів, які тихою мовою музики вивільнять усю скорботу через загибель рідного нам Василя, — каже старший брат Героя України — куратор проекту Орест СЛІПАК.

Марафон складатиметься з трьох частин — хорової, фортепіанної та оперної. Участь у проекті беруть Хорова капела «Дударик», Галицький камерний хор, хор Cantus, Чоловіча капела «Гомін», хор «Глорія», також — знані в Україні та за її межами піаністи, серед яких, зокрема, Йожеф Ермінь, Олександр Козаренко, Оксана Рапіта та Мирослав Драган. Учасником проекту є й відомий композитор Валентин Сильвестров.

Спеціально для участі у марафоні з Франції до Львова приїде диригент Ніколя Кроз, котрий товаришував із Василем Сліпаком.

В афіші — «Всеношна» Кирила Стеценка, «Карміна Бурана» Карла Орфа, Agnus Dei Джоаккіно Россіні, моноопери Олександра Козаренка, опера «Алкід» Дмитра Бортнянського, «Ода до радості» Бетховена та «Заповіт» для хору з оркестром Богдани Фроляк.

Локації — площа Хорової школи «Дударик», Храм святих апостолів Петра і Павла, майданчик перед СШ №46, де вчився Василь Сліпак, площа перед пам’ятником Тарасові Шевченку, площа Ринок, поле Почесних поховань №76 Личаківського кладовища, де похований Василь, філармонія, Італійське подвір’я та подвір’я Палацу Потоцьких, Театр опери і балету.

Розпочнеться марафон пам’яті Василя Сліпака 29 червня о 10-й ранку у Храмі Петра і Павла — Літургією до роковин загибелі Василя Ярославовича. Завершиться проект «Одою до радості» Бетховена, бо, вважають організатори проекту, не маємо права на скорботу — є право на оптимістичну і життєствердну позицію й оптимістичну роботу на своє ж майбутнє. 

Готують марафон «Фундація Сліпака», Львівська філармонія і «Дударик». Міська й обласна влада дали кошти на приїзд, проживання та харчування учасників заходу — закордонних гостей.

«Такий міжнародний проект, присвята Василеві Сліпаку, — вже не перший у Львові, — розповідає керівник «Дударика» Дмитро КАЦАЛ. — У грудні 2016 р. ми представляли «Урочисту месу» Бетховена (Missa Solemnis) з участю солістів і хору Люблінської філармонії та симфонічного оркестру Львівської філармонії та Хорової капели «Дударик», і вийшов тоді дуже гарний вечір пам’яті». 

Дмитро згадує, що під час однієї із зустрічей, де обговорювали питання організації вечорів-присвят Василеві, у яких брали участь Орест Сліпак і директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп, була присутня вдова керівника спецпідрозділу ЗСУ. I Дмитро запитав, чи їй не образливо, що спілкування йде про оперного співака, котрий був на «передку» сумарно місяць чи два, а не про її чоловіка, підполковника, котрий перебував на війні чи не з першого дня? «Вона відповіла: «Нехай в особі Василя пом’янемо усіх дорогих нам людей, котрі загинули і про котрих ми маємо пам’ятати... І з цього, власне, й виникла концепція марафону», — говорить керівник «Дударика».

Нагадаємо, оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер та учасник бойових дій на сході України (позивний «Міф») народився у Львові 20 грудня 1974 року. Загинув біля смт Луганське, що в Бахмутському районі Донецької області, від кулі снайпера 29 червня 2016 року. Кавалер ордена «За мужність» (посмертно), Герой України, кавалер ордена «Золота зірка» (посмертно).

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments