Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

«Справа принципу»

Шігекі Сумі: «Японія незмінно підтримує територіальну цілісність України та наполягає на збереженні санкцій проти Росії»
4 липня, 2017 - 19:26

Першим дипломатом, який відвідав редакцію газети «День» у рамках ЛШЖ 2017, був посол Японії Шігекі Сумі. Санкції проти Росії будуть діяти доки, поки вона не звільнить українські території, це справа принципу, впевнений пан посол.

«Зараз встановилася така міжнародна система у 20-21 ст., яка не передбачає військові дії — ніякі кордони не можуть змінюватися без воєнних контактів. Японія завжди відстоює думку, що анексія Криму Росією не є винятком недотримання міжнародного права, а події на східному кордоні України свідчить про агресію, спрямовану проти України. Японія незмінно підтримує територіальну цілісність України та наполягає на збереженні санкцій проти Росії», — наголосив дипломат.

За його словами, починаючи з 2014 року Японія активно допомагає Україні у питаннях відновлення Донбасу. Посол розповів про свої враження від відвідання звільнених територій Луганської та Донецької областей. А це він робить чотири-п’ять разів на рік, перевіряючи, як саме реалізуються ті чи інші проекти, спонсоровані урядом Японії.

Пан Сумі сказав, що його країна і надалі підтримуватиме ці регіони, а також розповів про досвід Японії в утилізації сміття, що стало дуже гострою проблемо у нашій країні. Розповідаючи про культурну співпрацю, посол вважає дуже необхідним і своєчасним відкриття українського інституту в Японії, адже, на жаль, переважна більшість японців мало що знає про Україну. «А будь-яка інформація надходить від експертів народжених в Радянському Союзі, що є сприйняття України через російську призму і тому це треба виправити», — наголосив Пан Сумі.

«ВІДПОВІДІ ЯПОНСЬКОГО ПОСЛА БУЛИ ДОБРЕ АРГУМЕНТОВАНИМИ»

Марія ОРИЩИНА, Національний університет «Острозька академія»:

Відповіді японського посла були добре аргументованими, адже крім обговорення важливих запитань, ми отримали якісний порівняльний аналіз проблем в обох країнах та важливі поради щодо майбутнього реформування. Зокрема надихнула точка зору дипломата на кризу з побутовими відходами, яка виникла в Україні в дискурсі вирішення цієї проблеми, та розповідь про поїздку на Донбас. Сьогодні такий діалог є важливим, адже передбачає аналіз та отримання досвіду розвинених країн у становленні успішної держави..

«ДАЛЕКА ВІД УКРАЇНИ ЯПОНІЯ ЗДАЛАСЯ НА ГОДИНУ ДУЖЕ БЛИЗЬКОЮ»

Антон СЕСТРІЦИН, Універсітет Карлтон (Оттава):

Далека від України Японія здалася на годину дуже близькою для цьогорічних студентів ЛЖШ під час зустрічі з послом Сумі. Єдина азійська країна, яка ввела санкції за аннексію Криму та окупацію Донбасу, Японія вже довший час допомагає України стати сучасною державою. Надзвичайно приємно було дізнатись, що серед японців, які дуже мало знають про Україну, абсолютна більшість прихильно ставиться до нашої країни. Це має стати дзвіночком для нашої дипломатії. Японці бачать потенціал України і це дуже важливо. Рік Японії в Україні - це не лише можливість дізнатись більше про нашого азійського партнера, але і продемонструвати свої досягнення, в першу чергу в частині реформ. Посол зазначив, що Україна знаходиться на правильному шляху реформ, але зрозуміло, що це займе певний час. Наша спільна історія успіху залежить від кожного українця.

Детально про розмову з послом Японії, у якій було заторкнуто дуже багато цікавих тем, читайте у наступних числах «Дня».

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО

Віталій КУДИРКО, Антон СЕСТРІЦИН, Літня школа журналістики «Дня»-2017. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ