...коли дві нації борються, то білі рукавички треба скинути.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник, старшина Армії УНР

«Тільки разом можемо рухатися далі»

Активісти допоможуть дітям, потерпілим від військових дій, реалізувати власні соціальні проекти
15 серпня, 2017 - 10:20

Міжнародний благодійний фонд «Кожен може» вдруге організовує Kids Leadership Camp — акселератор для соціальних, культурних і благодійних проектів. У таборі братимуть участь підлітки від 12 до 15 років — діти учасників АТО та внутрішньо переміщені особи, а також діти із соціально незахищених родин. До них долучаться й юні кияни.

«Ми хочемо, щоб учасники нашого табору більше спілкувалися між собою, знаходили однодумців свого віку та старших менторів, які підтримуватимуть їхні ідеї, — пояснює Марина Лисак, директорка фонду «Кожен може». — Це також спроба згуртувати дітей, постраждалих від війни, і київську громаду, яка їх приймає. Ми віримо, що тільки разом, обмінюючись думками та втілюючи мрії, зможемо рухатися вперед».

Перший табір відбувся минулого року і складався з трьох модулів. Частину «Я — особистість» присвятили внутрішньому світу дітей, їхнім інтересам і цілям. Під час модулю «Я — мрійник» підлітки визначалися зі змістом власних проектів і ділилися на групи відповідно до зацікавлень. Також до учасників табору приїжджали люди, які успішно реалізували соціально значущі проекти. Дорослі ділилися з дітьми історіями з власного життя, вислуховували їхні плани та давали практичні поради. Підлітки також могли побачити, як виглядають соціальні ініціативи в дії — під час екскурсій до притулку для тварин, майстер-класу в будинку престарілих і короткого курсу першої медичної допомоги у міській лікарні.

Під час останнього модулю «Я — лідер» діти прописували структуру своїх проектів, радилися з менторами та готували презентації ініціатив.

Цьогорічний табір відбудеться з 21 по 27 серпня на арт-заводі «Платформа». Участь безкоштовна, охочі долучитися мають заповнити анкету, розміщену на facebook-сторінці фонду. Організатори роблять ставку на активність і мотивацію дітей, тож до заявки просять додати коротку відеорозповідь про свою мрію та натхненників, а також — відповідь на запитання «Чи кожен може змінити світ?».

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: