Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Тренування для «універсальних солдатів»

У Миколаєві стартує проект навчання військових за канадською методикою
31 березня, 2016 - 11:46
ФОТО REUTERS

Могутніх воїнів обіцяють підготувати у Всеукраїнському центрі волонтерів «Народний проект» спільно з L-Fitness. Наступного тижня почнуться навчальні курси для 20 кращих військовослужбовців Миколаївського гарнізону за методикою СrossFit. Ця система використовується для підготовки пожежників, рятувальників і бійців спецпідрозділів США та Канади. Українських вояків учитимуть за досвідом канадських морських піхотинців.

Навчання триватимуть три місяці, організатори обіцяють влаштувати учасникам «сім кіл пекла», адже система поєднує фізичне виховання та змагальний елемент, комбінує різні види спорту. За одне тренування бійці можуть пройти вишкіл зі стрибків, греблі, лазінню по канату, бігу, вправах на кільцях. Як пояснюють у «Народному проекті», під час звичайних занять військові зосереджені лише на тренуванні витривалості м’язів, а CrossFit збільшує силу, гнучкість та діапазон руху. 

Тренуватимуть бійців українські інструктори, які співпрацюють із «Народним проектом» та знають усі секрети методики. Миколаїв став майданчиком для проекту, бо один із тренерів Валерій Кисіль саме звідти, а волонтери давно співпрацюють з 79-тою окремою аеромобільною бригадою ЗСУ.

«Ми знаємо, що підготовка солдат у нас недостатня, також наш проект — чудова можливість чимось зайняти бійців у вільний час, — розповів керівник «Народного проекту» Давид Арахамія. — СrossFit — це напрям, спрямований на конкурентність. Люди починають займатись собою і роблять усе, щоб перемогти у цих змаганнях. Якщо є ресурси, сертифіковані тренери, самі військові кажуть, що це їм потрібно, чому б не створити пілотний проект? Якщо він вдало запрацює, розширюватимемо його. Розраховуємо, що підвищиться моральний дух та фізичне виховання солдатів. Ми зможемо виховати універсальних тренерів, які згодом навчатимуть цій методології в інших військових частинах України».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: