Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Києві відбудеться акція «Аваков, йди!»

Її організовують активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?»
15 листопада, 2018 - 12:38

Громадська організація «Автомайдан», Центр протидії корупції та активісти з ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» проведуть акцію під назвою «Аваков, йди!». Про це організації повідомили на своїх сторінках у соцмережах.

«Непокаране зло повертається сильнішим. Саме через непокаране зло ми втратили нашу Катю. Хто мав би карати вбивць та криміналітет? Хто мав би їх знаходити? Правильно. МВС і його НацПол. Але за роки після Революції Гідності у очільника відомства й не стояло завдання реформувати та модернізувати установи до ефективного й порядного стану», — пишуть активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» у Facebook.

На думку організаторів акції, міністр Аваков особисто відповідальний за відсутність дієвої системи правопорядку в країні. «Він має піти. Щоби на його місце прийшов ефективний менеджер, до якого в суспільства буде довіра і підтримка в ґрунтовній реформі МВС. Поки ще не пізно», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, херсонська активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада в Києві. 31 липня на неї вчинили замах, виливши літр сірчаної кислоти на голову. Жінка отримала до 40% хімічних опіків тіла. Гандзюк провела 96 днів у лікарні і перенесла понад 10 складних операцій. 7 листопада Катерину поховали в Херсоні.

Як писав «День», з перших днів розслідування замаху на Гандзюк херсонська поліція затримала раніше судимого Миколу Новікова, якого видали за нападника, попри наявне в нього алібі. Під тиском ЗМІ і громадськості, поліція відпустила Новікова, але змусила його підписати документ про те, що в момент злочину він був неподалік будинку Гандзюк.

Невдовзі за підтримки СБУ поліція встановила і затримала п’ятьох підозрюваних в організації і вчиненні замаху на Гандзюк. Це Сергій Торбін, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський та Микита Грабчук. Усі — учасники бойових дій у зоні АТО у складі 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Наразі Торбін і Грабчук перебувають під вартою. Інші — під домашнім арештом.

5 листопада в Генпрокуратурі ухвалили рішення передати справу Гандзюк із поліції до СБУ. 12 листопада був заарештований імовірний посередник між замовником і організатором убивства Гандзюк — Ігор Павловський.

Павловський — колишній помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука. Ігор Павловський також є заступником голови громадського формування з охорони громадського порядку «Чорний туман». Організацію створено навесні 2018 року у м. Нова Каховка, до неї входять колишні бійці добровольчих батальйонів.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: