Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Україна продає своїх спортсменів. За скільки?..

Відразу сім легкоатлетів із Криму невдовзі будуть виступати за національну збірну Росії
4 червня, 2015 - 18:55
ФОТО З САЙТА CHAMPIONAT.COM

Причому, з люб’язної згоди України, точніше керівництва нашої Федерації легкої атлетики. Виявляється, українська сторона просто... продала країні-агресору своїх спортсменів. Так, у прес-службі ФЛАУ «Дню» підтвердили, що активно розтиражована вчора російськими ЗМІ інформація про підписаний між керівництвом Всеросійської федерації легкої атлетики та Федерацією легкої атлетики України «договір мирової» відповідає дійсності — відтак сім кримських легкоатлетів, включаючи чемпіонку Європи Віру Ребрик, отримали право виступати за збірну Росії.

До слова, цей договір між російською та українською асоціаціями дозволить кримським спортсменам виступати на змаганнях за Росію раніше визначеного правилами Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) «карантинного строку». Іншими словами   — якби українська сторона категорично виступила проти, то спортсмени з Криму, згідно з міжнародними правилами, щонайменше упродовж трьох років (!) не могли б виступати за іншу країну. А це для професійного атлета — рівнозначно звершенню кар’єри. Можливо, жорстоко ставити хрест на кар’єрі спортсменів, але хіба не так роблять із зрадниками, які погодилися виступати за країну-агресора? Утім, важливою деталлю в цій історії капітулянтської політики Федерації легкої атлетики України є те, що її президент Ігор Гоцул — одночасно працює на посаді... першого заступника міністра молоді та спорту України. То як сприймати таку позицію — як позицію всього міністерства і чи варто очікувати нових «втікачів» з інших видів спорту?

«День» намагався взяти коментар у Ігоря Гоцула, але у прес-службі ФЛАУ повідомили, що оперативно це зробити неможливо. «Можу прокоментувати ситуацію зі слів президента Ігоря Гоцула, з яким зараз зв’язатися проблематично — у нього нарада в міністерстві, — говорить «Дню» прес-секретар Федерації легкої атлетики України Олександр Даниленко. — Договір між українською і російською федераціями дійсно підписаний. Але кошти від Росії ще не надійшли. Загальносвітова практика така: якщо атлет змінює громадянство і хоче виступати за іншу країну (а таке буває часто, в багатьох країнах і в різних видах спорту), то федерація, з якої він переходить, може відпустити безкоштовно і без претензій або за грошову компенсацію. Україна свого часу вклала кошти в  підготовку цих семи спортсменів, тому вимагала від Росії компенсації. Суму компенсації сторони домовилися не розголошувати. Але поки що гроші не прийшли... Щодо загальної позиції нашої федерації про бажання українських легкоатлетів виступати за Росію, я коментарі давати не можу. Це прерогатива президента федерації».

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: