Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

Уже понад 8000 вибухонебезпечних предметів

вилучили і знищили піротехніки ДСНС з початку року
28 лютого, 2018 - 11:38
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення і знищення вибухонебезпечних предметів як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише за добу 26 лютого піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 19 виїздів, під час яких вилучили і знищили 48 вибухонебезпечних предметів, зокрема п’ять авіаційних бомб, ідеться на офіційному сайті служби www.dsns.gov.ua.

Найчастіше застарілі снаряди знаходять громадяни на відкритих територіях поблизу населених пунктів.

Крім того, тривають також роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, на Луганщині впродовж доби 26 лютого піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 1,27 га місцевості, де виявлено й вилучено десять одиниць вибухонебезпечних предметів. Разом з тим на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили 0,76 га території, де виявили й вилучили 31 одиницю ВНП.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили і знищили 8 тис. 805 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 105 авіаційних бомб.

Тож, задля запобігання нещасним випадкам серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами. У ДСНС нагадують, що в разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно негайно повідомити про це за номером «101» або «102», а також у жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати і знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Газета: 
Рубрика: