Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Вперше в Україні у Кропивницькому представили карту дерев

14 вересня, 2018 - 11:25

У міській раді Кропивницького представили сервіс, за допомогою якого громадськість зможе моніторити стан зелених насаджень у місті. Інтерактивний проект «Зелений Кропивницький» представили за участю чиновників міської ради і представників «Агенції журналістики даних», повідомляє сайт кропивницької мерії.

Онлайн-сервіс створили на основі відкритих даних, оприлюднених міською радою Кропивницького. За його допомогою можна дізнатися інформацію про зелені насадження, обрізування та видалення дерев на різних вулицях міста. Крім того, всі охочі можуть перевірити, які роботи передбачені, хто є їхнім замовником, а хто — виконавцем, чи законно ріжуть дерева комунальні служби і чи мають на це відповідні документи.

Згодом кожне дерево отримає свій паспорт, в якому міститиметься інформація про його стан, породу ба навіть геокоординати.

Громадські активісти, зокрема члени ГО «Озеленення.Кропивницький», вважають, що на практиці цей досвід буде позитивним, якщо дані в базу будуть вносити вчасно і регулярно.

«Це той випадок, коли до нашого містечка добралися високі технології, щоб полегшити нам життя. Теоретично тепер у разі конфліктної ситуації навколо спилу якогось дерева не потрібно чекати два тижні, перш ніж надійде відповідь із міської ради про те, хто і чому пиляє. Тепер цю інформацію можна буде отримати за п’ять секунд за допомогою цієї карти. Так само можна буде теоретично визначити, чи законний взагалі спил дерева: якщо інформації про роботи за цією адресою немає на карті — то виходить, що незаконний і потрібно викликати поліцію та екоінспецію. Ну, а практично все це матиме сенс, якщо свіжі дані вноситимуться на карту регулярно, хоча б раз на тиждень, щоб на інформацію можна було покладатися», — вважає лідерка ГО «Озеленення» Надія ПАЛИВОДА.

Проект розроблено за програмою «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України.

Ознайомитися з роботою онлайн-сервісу можна за посиланням.

Інна ТІЛЬНОВА, Кропивницький
Газета: 
Рубрика: