Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Як і раніше, відмовляється від побачень»

Олег Сенцов вперше за час у колонії поговорив телефоном із родиною
15 лютого, 2018 - 11:43
ФОТО SVOBODA.ORG

Український режисер, засуджений у Росії за вигаданими звинуваченнями в тероризмі, вперше подзвонив рідним із колонії. Сестра політв’язня Наталя Каплан написала 14 лютого у «Фейсбуці»: «Вперше з Лабитнангі подзвонив Олег. Каже, що передача і гроші на рахунок поки не потрібні. Як і раніше, відмовляється від побачень. Сказав: «Я чекаю на інше». Чесно йому відповіла, що поки ступор повний. Киває на обмін полоненими. Я знову намагалася йому пояснити, що політв’язні відокремлені від полонених і його цей процес не стосується. Здається, він цього досі не розуміє. Дуже важкий дзвінок вийшов, хоча зв’язок тривав усього три хвилини».

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд у Ростові-на-Дону приговорив Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка до 20 та 10 років колонії суворого режиму відповідно. Обидва провини не визнали. Спочатку Сенцов відбував покарання в Якутську, а восени 2017-го його етапували до колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Російської Федерації.

Сам Олег Сенцов давно відмовився від побачень із рідними, бо, як пояснювала Наталя Каплан, вважає, що так йому легше триматися.

Газета: 
Рубрика: