Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Депутати хочуть врятувати ДПЗКУ від банкрутства

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії корупції на ринку зерна»
19 квітня, 2016 - 13:07
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Авторами законодавчої ініціативи, зареєстрованої під №4454, є народні депутати Олексій Мушак, Віктор Кривенко, Анатолій Кузьменко, Олег Кулініч, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко, Федір Негой, Ігор Бриченко та Олександр Бакуменко.

«Корупція є одним з основних чинників, які гальмують розвиток українського агропромислового комплексу, тому ми з колегами будемо і далі, крок за кроком, вносити антикорупційні законопроекти на розгляд Верховної Ради. На жаль, ринок зерна — не виключення, і тут ми маємо колосальні втрати держбюджету через різноманітні махінації чиновників. Думаю, норми цього закону значно скоротять можливості для таких махінацій», — прокоментував реєстрацію законопроекту один з його авторів, член Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

Згідно з пояснювальною запискою, необхідність прийняття даного законопроекту викликана системними зловживаннями з боку тих суб’єктів ринку зерна, частка держави в статутному капіталі яких становить понад 50%.

«Це вже стало причиною завдання державі багатомільярдних збитків та в подальшому може призвести, в тому числі, до банкрутства Державної продовольчозернової корпорації України», йдеться в документі.

Посилаючись на інформацію Мінагрополітики, автори законопроекту стверджують, що тільки впродовж останніх кількох років збитки від зловживань у державних компаніях склали понад 9 млрд грн.

Для протидії корупції в цій галузі народні депутати, зокрема, пропонують зобов’язати суб’єктів ринку зерна із часткою держави понад 50% купувати зерно та продукти його переробки на території України лише у сільськогосподарських товаровиробників, що не дозволить відмивати державні кошти на корупційних схемах за участі посередників.

Крім того, пропонується зобов’язати таких суб’єктів укладати договори купівлі-продажу зерна та продуктів його переробки на відкритих аукціонах, що дозволить уникнути махінацій із купівлею в одного учасника чи завчасним підбором групи підставних учасників торгів.

Автори законопроекту також виступають за заборону державним суб’єктам здійснювати експортно-імпортні операції з зерном та продуктами його переробки за участю резидентів офшорних зон і хочуть зобов’язати державних суб’єктів регулярно звітувати про операції та послуги, які ними купуються чи надаються.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: