Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини.
Ярослав Стецько, український політичний діяч, один із керівників ОУН

Керівник... але неповноцінний

Чи зможе ефективно працювати президент «Укртрансгазу» без допуску до державних секретів України
8 вересня, 2017 - 11:45

Обраний нещодавно наглядовою радою НАК «Нафтогаз України» президентом «Укртрансгазу» Павел Станчак вчора відвідав компресорну станцію «Боярка» (Київська область), яка є одним з ключових об’єктів  постачання природного газу магістральними газопроводами «Київ — Захід України». Це ті газопроводи, які транспортують газ не тільки в Європу, а й для вітчизняних споживачів.

Такі відвідини викликали занепокоєння Служби безпеки України через відсутність у пана Станчака допуску до державних таємниць. У СБУ вважають, що це може спричинити витік інформації про дані, які становлять державну таємницю. До таких даних, зокрема, належать технологічні схеми розташування тих чи інших об’єктів, підключення компресорної станції, розташування кранів та засувок, дані про технічний стан агрегатів, диспетчерська інформація, включно з обсягами споживання тих чи інших підприємств.

При цьому джерела у Головному управлінні контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економіки СБУ повідомили «Дню», що служба не буде підписувати допуск до державної таємниці пану Станчаку. Це мотивується тим, що Польща, громадянином якої є Станчак, так само, як і інші країни, є для нашої держави конкурентом. Тому фахівці контррозвідки не вбачають необхідним і можливим допускати президента «Укртрансгазу» Станчака до державних таємниць України, серед яких технологічні схеми об’єктів газотранспортної інфраструктури та плани ліквідації аварійних ситуацій.

Тож без допуску до державних таємниць діяльність Станчака на посаді президента «Укртрансгазу» буде не повністю ефективною, бо керманич української газотранспортної системи фактично не може працювати, не маючи змоги знайомитися з документами з грифом «для службового користування» чи «державна таємниця». Незрозуміло і те, як «Нафтогаз України» разом з обраним наглядовою радою компанії паном Станчаком будуть вирішувати питання з залучення іноземних партнерів.

Ці зауваги не є новиною для пана Станчака. Адже після його обрання президентом «Укртрансгазу» прес-служба компанії повідомляла, що до фактичного виконання обов’язків президента він приступить тільки після завершення формальних процедур з оформлення всіх необхідних документів.  І от, ще не маючи допуску, «варяг» приїздить до Боярської компресорної станції, яка є режимним об’єктом...

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ