Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 квітня, 2005 - 00:00

Розширення «стратегічного» списку

Кабмін України розширив перелік підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Зокрема, серед промпідприємств це ВАТ «Завод Фіолент» (Сімферополь), ВАТ «Науково-дослідний і проектний інститут зі збагачення та агломерації руд чорних металів» (Кривий Ріг), держпідприємство «Інститут машин і систем (Харків), ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», ВАТ Камвольно-суконна компанія «Чексіл» (Чернігів). Розділ «Мінтрансзв’язку» доповнений держпідприємствами «Дніпропетровський метрополітен» і «Харківський метрополітен». Найбільша кількість стратегічних об’єктів міститься в Києві (78), Дніпропетровській (44), Запорізькій (28), Харківській (45) і Донецькій (47) областях.

Тендери пройдуть по-новому

«Укрзалізниця» з 25 квітня почне відбір постачальників продукції для галузі на новій тендерній основі. За підсумками тендерів укладатимуть усі угоди: на закупівлю товарів і послуг на суму понад 30 тис. грн. і на проведення робіт — на суму 300 тис. грн. на рік. Тендерним комітетам рекомендується брати з постачальника гарантійне забезпечення в розмірі 1—5% від суми закупівель. Тендерні комітети будуть створені на всіх підприємствах галузі. У 2005 році через головне закупівельне підприємство галузі — ДП «Укрзалізпостач» — планується укласти угоди на суму 3,7 млрд. грн. Частину закупівель проводитимуть безпосередньо самі залізниці.

Напрямок експорту труб

ВАТ «Харцизький трубний завод» (ХТЗ) у 2005 році поставлятиме труби до Росії, Ірану, Туркменії, Казахстану, а в Україні реалізує близько 10% продукції. Про це повідомив генеральний директор підприємства Андрій Шишацький. «Стосовно великих постачальників: Росія — близько 250—260 тис. тонн, якщо не втрутиться політика у вигляді мита, Іран — близько 150 тис. тонн, Туркменія, Казахстан, загалом Середня Азія — близько 50—70 тис. тонн, та Україна — 50 тис. тонн», — уточнив він. За словами А. Шишацького, портфель замовлень ХТЗ у 2005 році складає близько 0,5 млн. тонн труб, або 40—45 тис. тонн щомісяця.

Аптеки випустять облігації

ЗАТ «Аптеки Запоріжжя» (Запоріжжя) випустить облігації на загальну суму 943,38 тис. грн. Таке рішення прийняли акціонери товариства. Виручені в результаті розміщення цінних паперів кошти ЗАТ «Аптеки Запоріжжя» планує направити на переобладнання та збільшення власної аптечної мережі, її комп’ютеризацію, викуп орендованих приміщень, збільшення асортименту товарів.

На кар’єрах побудовано нові майданчики

Північний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівнГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.) у березні побудував два майданчики рудоскельного перевантаження в Першотравневому й Аннівському кар’єрах. Проектна потужність кожного з нових рудоскельних перевантажувальних пунктів складає понад 2 млн. кубометрів гірської маси на рік. Для введення в експлуатацію майданчиків на Аннівському кар’єрі було прокладено 2,6 км залізничних шляхів, на Першотравневому кар’єрі — 3,8 км — їх проклала компанія «Донпромтранс». Інші роботи виконали структурні підрозділи ПівнГЗКу. Загалом комбінат витратив на це будівництво понад 9,3 млн. грн.

У операторів — проблема з кодами

ВАТ «Укртелеком» відмовилося вводити нові коди 095 і 096 для операторів мобільного зв’язку ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (UМС) і ЗАТ «Київстар GSM», пояснюючи це відсутністю технічної можливості. Як повідомив гендиректор UМС Ерік Франке, відповідний лист було отримано компанією минулого тижня. «Якщо не буде номерів, це може стати для нас великою проблемою», — сказав він. Раніше про отримання аналогічної відповіді повідомив і президент «Київстару» Ігор Літовченко. «Наші маркетингові акції гальмуються — ми не можемо ввести 7 млн. нових номерів», — сказав він. Президент «Київстару» вважає, що відповідь «Укртелекому» викликана бажанням стримати відтік абонентів від стаціонарного зв’язку на користь мобільних операторів. При цьому І. Литовченко відзначив, що через відсутність регулюючого органу в сфері зв’язку — Національної комісії регулювання зв’язку — оператори не можуть оскаржити дії «Укртелекому». Наприкінці 2004 року UМС отримала код 095, «Київстар» — 096, і компанії планували введення цих кодів наприкінці квітня — на початку травня 2005 року.

Горілка без мита

Компанія Nemiroff вступила в Tax Free World Association (TFWA, Всесвітня асоціація безмитної торгівлі), де планує в перший же рік просувати в мережі Duty Free горілку Nemiroff Lex та «Українську медову з перцем». Співпраця з TFWA, вважають в компанії, відкриває додаткові перспективи розвитку бізнесу в міжнародному форматі магазинів безмитної торгівлі. Через півтора-два роки компанія збирається представити в цій мережі магазинів безмитної торгівлі повний асортимент продукції. Сьогодні продукція Nemiroff постачається до 40 країн світу, в тому числі до США, Ізраїлю, Польщі, країн Балтії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ