Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

17 січня, 2008 - 00:00

Чи домовляться?

Міністр палива та енергетики України Юрій Продан доручив НАК «Нафтогаз України» разом із ЗАТ «УкрГазЕнерго» у дводенний термін врегулювати ситуацію, що склалася навколо поставок газу генеруючим компаніям. Вже 18 січня вони повинні відзвітувати про висновок відповідних угод із визначенням конкретних обсягів природного газу, ціни та умов транспортування. У ході наради з питань укладення договорів між постачальниками природного газу й енергогенеруючими компаніями України було зазначено, що «УкрГазЕнерго» зволікає з підписанням рамкових угод і відповідних місячних протоколів щодо поставок природного газу генеруючим компаніям. За словами представників цих компаній, їм пропонувалося укласти відповідні угоди на чотирирічний термін без визначення цінових параметрів і обсягів природного газу.

Гірничо-металургійні гіганти об’єднуються

«Смарт-холдинг» і «Систем Кепітал Менеджмент» збираються завершити об’єднання своїх гірничо-металургійних активів. У результаті, до другого півріччя поточного року холдингова компанія Smart N.V. бізнесмена Вадима Новінського стане власником блокуючого пакету акцій у статутному капіталі компанії Metinvest B.V. Наразі триває технічний етап з обміну акціями й отримання дозвільних документів. Нагадаємо, що «Смарт-холдинг» в об’єднану компанію вносить контрольні пакети акцій «Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату», «Макіївського металургійного заводу», прокатного заводу Promet Steel і 25% акцій «Південного гірничо-збагачувального комбінату».

Структура зовнішньої торгівлі продовжує погіршуватися

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами в січні—листопаді 2007 року становило $9592,2 мільйона, що на 73,9%, або на $4077,1 мільйона більше, ніж у січні—листопаді 2006 року. За даними Державного комітету статистики, коефіцієнт покриття експортом імпорту в цей період становив 0,82, тоді як у січні—листопаді 2006 року — 0,86. Зовнішньоторговельні операції Україна здійснювала з партнерами з 202 країн світу. Як уточнює Держкомстат, експорт товарів у січні—листопаді 2007 року у порівнянні з січнем—листопадом 2006 року збільшився на 27,9% і становив $44 мільярди 448,9 мільйона. Імпорт за цей період виріс на 34,2%.

Теплопостачальні підприємства нарощують заборгованість за газ

Майже у 1,7 раза зросла заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики перед компанією «Газ України» за спожитий із початку 2008 року природний газ. Список боржників цього року очолюють підприємства комунальної теплоенергетики Донецької (75,5 млн. грн.), Дніпропетровської (66,7 млн. грн.), Харківської (56 млн. грн.), Запорізької та Луганської (по 33 млн. грн.), а також Одеської (26 млн. грн.) областей. Загальний рівень розрахунків по Україні у січні становить 9%. Узагалі не розраховуються за спожитий газ теплопостачальні підприємства Закарпатської, Черкаської, Волинської та Одеської областей, а теплокомуненерго Чернігівської й Івано-Франківської областей сплатили лише 1% спожитого палива.

Газета: 
Рубрика: