Суспільство, яке рівність ставить вище свободи, не отримає ні того, ні іншого.
Мілтон Фрідман, американський економіст, лауреат Нобелівської премії

Не допустити зростання тарифів

АМКУ виступив за те, аби ціни на газ визначали, відштовхуючись від цін українських газовидобувачів
14 вересня, 2017 - 12:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Антимонопольний комітет надіслав до уряду України листа (від 11 вересня), в якому, зокрема, пропонує Кабмінові розглянути можливість коригування методики визначення цін на газ для населення з тим, аби вони розраховувалися з урахуванням середньовиважених цін українських газовидобувачів. Окрім того, АМКУ просить прем’єр-міністра Володимира Гройсмана доручити Міненерговугілля якнайшвидше  виконати вимоги постанови Кабміну №187 і оприлюднити на своєму сайті інформацію про ціну природного газу, що його постачає НАК «Нафтогаз України» населенню і теплопостачальним організаціям у рамках спеціальних зобов’язань.

У відповідь на запит «Дня» прес-служба Міненерговугілля повідомила таке. Міненерговугілля вважає, що на сьогодні немає підстав для підвищення ціни на газ. Аналіз міністерства засвідчив, що з 01 жовтня 2017 року ціна газу мала становити 5815,49 гривень (без ПДВ), що на 17,6% більше, ніж поточна ціна. Але зростання заборгованості населення за спожитий природний газ становить  останнім часом 337% і сягнуло 25,8 мільярда, що підтверджує низьку платоспроможність споживачів. Про це ж свідчить зростання кількості субсидантів (60%). А чергове зростання ціни газу для населення, релігійних організацій та теплокомуненерго призведе як до відповідного пропорційного зростання витрат держбюджету на субсидії, так і до істотного збільшення кількості громадян, що одержують субсидії. Так, у результаті можливого підвищення ціни на газ у Тернопільській області кількість домогосподарств, що одержують субсидії, очікувано підвищиться з 89% до 96%.

Як зазначають у Міненерговугілля, Україна має технічну можливість покрити потреби в імпортному природному газі протягом 2-3 місяців у літній період, коли ціна на європейських майданчиках (хабах) найнижча. При цьому поточна ціна природного газу на рівні 4942 гривні, в якій торговельна надбавка (націнка) «Нафтогазу» становить 93 гривні чи 1,9% дає змогу цій компанії повною мірою виконувати покладені на неї спеціальні обов’язки, не призводячи до збитків і не вимагаючи додаткових дотацій і компенсацій бюджету.

З огляду на це Міненерговугілля розробило проект змін до постанови КМУ №187 від 22.03.2017 року, в яких пропонується... внести зміни до періоду, на основі якого здійснюється розрахунок значення ціни газу на рівні імпортного паритету. Відповідно до цих пропозицій ціна газу на період з 01.10.2017 по 01.04.2018 може становити 5223,06 гривні (без ПДВ). Це  лише на 5,6% більше, ніж поточна ціна. А оскільки такі зміни не перевищують 10% від поточної ціни, то відповідно до постанови Кабміну №187 для перегляду на опалювальний сезон 2017-2018 років немає підстав. Розроблений проект змін обговорено на урядовому комітеті з питань ПЕК, і він готовий для прийняття на черговому засіданні уряду України, підсумували у прес-службі.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments