Перша зброя — мова. Виживе мова — виживе вітчизна, бо ж мова є не тільки найважливіший засіб поневолення, а й вірне (разом з ножем та хлібом) — надійне оружжя добування волі...
Памво Беринда, діяч української культури, енциклопедист, мовознавець, лексикограф, письменник, поет, друкар і гравер, православний чернець

Виховання приватного інвестора

На фондовому ринку можуть заробляти не тільки фахівці, а й звичайні громадяни
18 серпня, 2007 - 00:00

Пересічні українці отримали нову можливість вкладати заощадження у фондовий ринок. Компанія «Конкорд Капітал» запровадила нетрадиційну модель інвестиційних фондів, відмінність яких полягає у вдосконаленому механізмі вкладання коштів. За словами директора з розвитку компанії Наталії Казначеєвої, 40% коштів вкладатиметься у акції великих підприємств, по 20% — у облігації, державні та муніципальні інші цінні папери. Таким чином гарантується мінімізація ризиків. Як наслідок, клієнт отримує своєрідну страховку, яка полягає в отримані доходу, не меншого за депозитні відсотки. «Тут існує система. Коли фондовий ринок зростає — доходність витягують акції, а коли падає, то витягують депозити, облігації та інші вклади», — деталізує механізм директор фінансового центру у м. Києві Віктор Сельвесторов. Втім, говорити про реальність доходу можна лише тоді, коли знаєш ситуацію на фондовому ринку. Та практика, на знання якої спираються фондовики, демонструє доход приблизно 30%... Чом би не спробувати? Але налякані свого часу трастами, українці не дуже дослухаються до подібних порад і усе ще віддають перевагу банкам, хоча відсотки за депозитами в них постійно падають.

І тут вже можна говорити про відсутність належної інвестиційної культури, що заважає реально оцінити всі ризики і переваги спільного інвестування. Прищеплювати таку культуру українцям допомагатимуть чотири фінансові центри, стоворювані «Конкорд Капіталом» у Києві, Дніпропетровську, Донецьку і Львові. До кінця року їх кількість зросте до десяти, а у 2008 році — вони будуть у кожному обласному центрі. Тут можна буде отримати кваліфіковану консультацію і придбати сертифікати. З відкриттям таких офісів фахівці «Конкорду» розраховують зробити максимально доступними для людей паєві інвестфонди. Щоб отримати статус інвестора достатньо купити 10 сертифікатів по 100 гривень. Вклади можна розмістити у трьох диверсифікованих інвестфондах: «Конкорд достаток», «Конкорд стабільність» (відкриті), «Конкорд перспектива» (інтервальний). Процедура оформлення триває лише 10—15 хвилин, а вже за тиждень клієнт отримає виписку про стан його рахунку. Діятиме й iнтернетний варіант подачі заявок. Відкритість двох фондів дозволяє продавати паї у будь-який час. За словами Казначеєвої, компанія готова у семиденний термін повернути кошти. Не менш важливо, що при цьому всі доходові відсотки дістаються клієнту. Це — показово, адже при розірванні депозитного договору вкладник не отримує жодних відсотків. Вдатися до такого не надто вигідного кроку компанію змушує обрана стратегія: прищепити нашим громадянам довіру до процесу інвестування. Працюючи на перспективу, фахівці компанії не прагнуть великих доходів. Хоча певний зиск у вигляді 2% винагороди від середньорічної вартості чистих активів компанія все ж таки отримує.

Йшлося і про конкурентів. Про них у «Конкорді» говорять толерантно. Мовляв, знаємо, але на цьому етапі сприймаємо як союзників у боротьбі за зміну існуючого стереотипу «приватного інвестора».

Наталія БІЛОУСОВА «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ