Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Амбіційний україно-австрійський кінопроект буде показано в Роттердамі

6 січня, 2017 - 14:53

Світова прем’єра фільму українського режисера Юрія Речинського «Січень–березень» (міжнародна назва «Ugly») відбудеться на міжнародному кінофестивалі у Роттердамі, відомому своєю увагою до новаторського та експериментального кіно.

Драму спільного виробництва України та Австрії (фінансову підтримку надали Державне агентство України з питань кіно, Австрійський кіноінститут та телеканал ORF (Австрія)) відібрано до конкурсної програми Роттердаму «Bright Future» («Світле майбутнє»), в якій представлено 16 дебютних повнометражних стрічок. За словами організаторів фестивалю, «всі ці нові твори є міжнародними та космополітичними – кожен у свій спосіб». Варто нагадати, що раніше  в програмі  «Bright Future», коли вона ще не була конкурсною, від України брав участь Олег Сенцов зі своєю першою картиною «Гамер».

«Січень–Березень» – ігровий дебют режисера Юрія Речинського, який зараз живе і працює у Відні. Його попередня робота, документальний фільм про життя наркозалежних «Хворісукалюди» (2013), відзначений на міжнародних фестивалях у Сараєвому, Лондоні, Відні, Мехіко.

Про запуск нового, цього разу ігрового проекту Речинського під робочою назвою «Потвора» стало відомо 3 роки тому. «Січень–березень» знімався у 2014-15 рр. у Кривому Розі та у Відні. Судячи з вихідних даних картини, українському режисерові значно допоміг його іменитий колега – австрієць Ульріх Зайдель, відомий, зокрема, драмами «Собача спека»,  «Імпорт/Експорт», трилогією «Рай» та низкою довершених документальних робіт. Так, з австрійського боку виробництвом займалися компанія Зайдля Ulrich Zeidl Filmproduktion у співпраці з Novotny & Novotny Filmproduktion (раніше продюсувала «Хворісукалюди»). Операторами «Січня–березня» виступили Вольфганг Талер (знімав «Рай», «Імпорт/Експорт», працював з австрійським документалістом Міхаелем Главоггером у «Смерті робітника») та його син Себастіан Талер («Чоловіча робота» – найкращий короткометражний фільм ОМКФ-2015; «Стрімголов»); до речі, роботи обох операторів торік були номіновані на Оскар (за найкращий іншомовний фільм та за найкращий короткометражний фільм відповідно). А одну з ролей в «Січні–березні» зіграла зірка найкращих фільмів Зайдля «Віра» і «Собача спека», видатна європейська акторка Марія Ґофштеттер.

Решту ролей виконали Ангела Греговіч (Сербія), Дмитро Богдан (Росія), Лариса Руснак, Влад Троїцький, Валерій Бассель (Україна) і Раймунд Валліш (Австрія). Оригінальну музику до «Січня–березня» написав композитор Антон Байбаков («Українські шерифи», «Євромайдан. Rough Cut», «Крамниця співочих пташок», «Зелена кофта», «Хворісукалюди»).

Українські глядачі зможуть побачити «Січень-березень» на Одеському кінофестивалі влітку цього року.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ