Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Чарівна музика душі»

Під такою назвою відбувся гранд-концерт у Будинку звукозапису
27 серпня, 11:53

Серед великого розмаїття культурно-мистецьких заходів, приурочених до святкування 30-річчя відновлення Незалежності України, своєю непідробною душевністю виділяється емоційний, висококласний безкоштовний концерт наших оперних зірок Людмили Монастирської, Тараса Штонди, Олександра Гурця у супроводі Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо під орудою Михайла Пікульського, який відбувся в чудовій акустичній залі Будинку звукозапису Українського радіо. Дякуємо за це свято, за емоції, за улюблену українську пісню, за щем і радість!

У репертуарі славного колективу, створеного ще 1929 року в Харкові, безліч творів українських композиторів: Миколи Лисенка, Михайла Завадського, Семена Гулака-Артемовського, Остапа Нижанківського, Левка Ревуцького, Бориса Лятошинського, Михайла Вериківського, Андрія Штогаренка, Ігоря Шамо, Віталія Кирейка, Климентія Домінчена, Миколи Дремлюги, Олександра Білаша,  Костянтина Мяскова. У "золотому" фонді Українського радіо зберігаються записи оркестру з корифеями української оперної сцени – 3оєю Гайдай, Борисом Гмирею, Іваном Паторжинським, Марією Литвиненко-Вольгемут, Ларисою Руденко, Дмитром Гнатюком, Євгенією Мірошниченко, Анатолієм Солов'яненком, Миколою Кондратюком, Анатолієм Мокренком, Галиною Туфтіною та іншими. Перші і непоодиноки свої записи у супроводі цього оркестру зробили і учасники концерту, названого «Чарівна музика душі»: До 30-річчя Незалежності України». Імена народних артистів України Монастирської, Штонди, Гурця глибоко і рельєфно закарбовані в історії національного музичного мистецтва поряд з корифеями. Їхні чарівні голоси несуть світу яскраву візію українського народу, творять позитивний імідж нашої держави на рівні культурної дипломатії!

Академічний оркестр народної та популярної музики Українського радіо постійно збагачує репертуар творами вітчизняної та світової класики, виступає ініціатором численних  мистецьких акцій. Єдиний серед колективів такого рівня,  він розробляє і відтворює у записах та концертному виконанні унікальний і надзвичайно цікавий напрямок, який можна охарактеризувати як синтез фольклорної музичної спадщини з сучасними засобами обробки й аранжування.

У вишуканий  розмаїтий ланцюжок програми були рясно вплетені унікальні аранжування класичних творів («Канон» Йогана Пахельбеля, «Аве Марія» Джуліо Каччіні та Франца Шуберта, «Елегія» Жуля Массне), оркестрові фантазії на українські теми «Віночок українських пісень» для оркестру сучасного композитора Івана Небесного, українські авторські солоспіви Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Дениса Бонковського, Олександра Білаша, на вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Петренка, Костянтина Думитрашка, Василя Юхимовича, Дмитра Павличка і, звичайно ж безліч українських народних пісень – веселих і тужливих, задумливих і героїчних.

Воістину народні артисти чарували вдячну публіку як блискучим сольним виконанням, так і гармонійним суголоссям у дуетах і тріо, демонструючи найвищий рівень виконавського мистецтва,  доносячи до глядача високі смисли, створюючи живі й життєдайні вібрації, які здатне генерувати воістину народне мистецтво, коріння якого йде вглиб віків, а крона сягає неба нескінченного майбуття.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати