Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Два дні під знаком короткого метра

З 12 до 13 лютого в Києві відбудеться І Міжнародний фестиваль uFilmFest
9 лютого, 2016 - 10:42
КОМЕДІЯ «ЯК Я НЕ СТАВ ПІАНІСТОМ» — УЧАСНИК ТА ПЕРЕМОЖЕЦЬ БАГАТЬОХ ФЕСТИВАЛІВ, ЗОКРЕМА «МОЛОДОСТІ» / ФОТО З САЙТА UFILMFEST

Форум триватиме за підтримки Державного агентства України з питань кіно, фестивальної платформи ufest.in.ua та італійської дистриб’ютор— та продакшн-компанії Prem1 ere Film. Головним майданчиком, де відбуватимуться покази фільмів Міжнародної та Національної конкурсної програми, стане кінотеатр «Кінопанорама». Глядачі матимуть змогу насолодитися переглядом позитивних та мотивуючих фільмів, які надихають на зміни у собі та суспільства, повідомляє i-pro.kiev.ua.

До Міжнародної програми було надіслано 1815 фільмів із різних країн світу, за головний приз фестивалю змагатимуться 16 картин.

До Національної програми  фестивалю увійшли 14 українських короткометражних фільмів із 80 надісланих. За перемогу змагатимуться стрічки «Бідні люди» (реж. Соломія Томащук), «Дім на краю планети» (реж. Олексій Соболев, Міша Коротеєв), «Дотик світла» (реж. Марія Мага), «Electroman» (реж. Нікіта Скоморохов), «Не менше 50 кг» (реж. Марина Артеменко), «Нервове сонце пустелі» (реж. Катерина Кузьменкова, Тетяна Піщана), «Олексій Коваль» (реж. Андрій Павлюк), «Орієнтир» (реж. Андрій Кучмій), «Острів» (реж. Нікіта Тимощук), «Палець» (реж. Юрій Карабак), «Сомнамбули» (реж. Марина Гришай), «Якби не було тебе» (реж. Віктор Буток), «Big Man» (реж. Тетяна Кабаєва) та «People Planet» (реж. Станіслава Доронченко).

Зазначимо, що серед відібраних українських картин на глядачів чекає сім прем’єр, однією з яких стане український короткометражний фільм «Дім на краю планети», який встиг отримати нагороди на фестивалі CiniFest у Лос-Анжелесі.

Відкриватиме  фестиваль комедійний короткометражний фільм «Як я не став піаністом», учасник та переможець багатьох фестивалів, «Найкращий фільм за думкою глядачів» та «Особлива відзнака журі» на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість».

За сюжетом стрічки «Як я не став піаністом» головний герой — дев’ятирічний Тед. Він  здається незграбним хлопчиком і відчайдушно шукає своє покликання. Батько вирішив вплинути на сина і купив йому старе піаніно. Побачивши інструмент, Тед  вирішив, що повинен стати другим Моцартом... В основу фільму лягло оповідання Девіда Ніколса «Кожен хороший хлопчик».

Як розказали «Дню» організатори форуму, головний приз — це статуетка u FilmFest. Гран-прі кінофестивалю «Найкращий фільм на думку глядачів» буде вручатися за підсумками глядацького голосування. Статуетками також будуть нагороджені «Найкращий Національний короткометражний фільм», «Найкращий міжнародний короткометражний фільм».

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: