Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

"Гамлет-машина"

10 березня вперше у Києві представлять постмодерну постановку чернігівських лялькарів
9 березня, 2017 - 18:02
Фото Андрія БІЛОНОЖКА

Гастролі відбудуться у рамках Всеукраїнського проекту «Лялькова родина єднає країну», який засновано Київським академічним театром ляльок з метою представити кращі вистави професійних українських театрів ляльок.

«Гамлет-машину» поставив  Віталій Гольцов, головний режисер Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка.  Це першопрочитання на українській сцені п’єси знаного  німецького драматурга Гайнера Мюллера, який був послідовником естетики театру легендарного Бертольда Брехта.

За словами В. Гольцова, вистава про руйнацію і розвінчання традиційного образу Гамлета. За Мюллером, «у цьому винні всі, ніхто не може бути безвинним у сучасному світі». Постановка була здійснена до 40-го сезону театру і  завдяки підтримці «Гете-Інституту». Переклад із німецької здійснила Наталка Сняданко. На головну роль було запрошено актора Чернігівського молодіжного театру Олексія Биша (на фото).

Чернігівчани актуалізували п’єсу у жанрі трагіфарсу. Полум’я, брязкіт палиць по щитах і скандуюча маса (демонструється відеохроніка з  Революції Гідності на обличчя героя вистави), а в перші ряди летять зі сцени шини, в яких було закаменовано ідеолога Революції  - Гамлета… У цій постановці Гамлет-Биш стає то соціальним борцем, то романтиком революції, то злим блазнем, а то поп-ідолом… Вийшла стильна, постмодернова вистава для дорослих глядачів.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ