Поривайтеся завжди виконувати свій обов'язок, і людство виправдає вас навіть там, де ви зазнали невдачі.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

Нова точка відліку

Український культурний центр у Парижі віднині носить ім’я Василя Сліпака!
16 жовтня, 2018 - 17:27
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ АЛЛИ ЛАЗАРЕВОЇ

Нагадаємо, «День» писав про ініціативу представників української громади Франції, які у кінці січня 2018 р. попросили надати Культурно-інформаційному центрові при Посольстві України у Франції в Парижі ім’я Героя України, соліста Паризької опери Василя Сліпака. Звернення було направлено до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. І от гарна новина. МЗС підтримало цю пропозицію.

З нагоди відзначення Дня захисника України в Культурному центрі  відбулося відкриття дошки «Український культурний осередок імені Василя Сліпака» на фасаді будівлі Культурного центру Посольства України у Франції (на фото).

«Без сумніву, ім’я видатного українського оперного співака, який, у складний для нашої держави час, не вагаючись, добровільно приєднався до лав Збройних сил України та віддав своє життя у боротьбі за мир та спокій, заслуговує бути незабутим. Ідея української громади Франції стосовно вшанування пам’яті Героя України Василя Сліпака та присвоєння його імені Культурно-інформаційному центру Посольства безперечно є слушною», — зазначили в МЗС.

«Український культурний центр, що віднині називатиметься «Культурним осередком імені Василя Сліпака», гарно впишеться з новою назвою до французької традиції персоніфікації культурного простору, — написала у "Тижні" Алла Лазарева. — Espace Pierre Cardin, Espace Yves Montand, Espace Nicolas Copernic... Увічнивши пам’ять видатного артиста, чия кар’єра відбулася у Франції, українська культурна присутність у Парижі здобуває нову точку відліку. «Будемо сподіватися, що, маючи небесного захисника, культурний осередок зможе ознайомлювати французів із найкращими здобутками української культури», — сказав на відкритті меморіальної дошки брат Василя, Орест Сліпак. Це стане новим викликом для установи: тримати рівень, що відповідатиме не лише талантові, а й життєвим принципам Василя.

На урочисту подію зібралися не тільки численні представники української громади у Франції, а й французькі друзі Василя: співаки, диригенти, композитори, художники, кінорежисери, філософи, журналісти... Зворушливо пролунала його улюблена пісня «Місяць на небі» у виконанні паризьких оперних співаків Гійома Дюссо та Ґоші Ковалінської, спільно з українським хором собору Святого Володимира. Пам’ять про людину, видатну або пересічну, це насамперед люди, які не забувають про неї, а також її справи, якщо є кому підхопити й продовжити. У перейменуванні інформаційно-культурного центру в Парижі не можна не помітити й політичної складової. Ім’я митця, який загинув зі зброєю в руках, захищаючи Україну від нападника, вже стало символом цієї не проголошеної, гібридної війни, що відбувається не тільки на Сході України й має не лише міліарний вимір. Віднині жоден з тих, хто завітає до цього приміщення, більше не зможе розповідати, ніби не чув, не бачив, що насправді відбувається між Україною та Росією останні майже 5 років. Постать Василя Сліпака заперечує пропагандистську формулу «мистецтво поза політикою» як активною громадянською позицією визначного артиста, так і відважною смертю», — написала українська парижанка, журналістка Алла Лазарева.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ