Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Останній ефір

11 лютого одному з провідних журналістів Національної радіокомпанії України, поету-пісняру, прозаїку, незмінному (протягом 20 років) автору популярної радіопередачі «Від суботи до суботи» Ігореві Стратію минуло б 57 років...
12 лютого, 11:05
ФОТО З АРХІВУ РОДИНИ ІГОРЯ СТРАТІЯ

Голос  Ігоря Стратія на Українському радіо звучав у прямому ефірі майже три десятиліття! 2 квітня він збирався відзначити ювілей творчості, та ці плани вже не здійсняться... Стратій починав працювати  на радіостанції «Молода гвардія», а останніми роками — на каналі «Культура». Він створив низку авторських передач, які полюбилися радіослухачам: «Веселий ярмарок»,  «Дійство» та ін. Залюблений в українське слово, ніс людям радість, іскристий гумор, сміх і віру в любов та кохання...

Та 9 грудня 2013 року серце поета-романтика, поета-патріота перестало битися... Він завжди був веселий, любив розповідати цікаві бувальщини, які звучали в його радіопередачах, але тільки рідні та друзі знали, як йому болить... Понад 10 років І. Стратій боровся з недугою — цукровим діабетом. І серце не витримало... Він до останнього дня ходив на роботу — без неї просто не вмів жити.

Нагадаємо, чимало поезій Ігоря Стратія стали шлягерами на Українському радіо  — «Ангел мій» (музика М. Павліва), «Казковий сад» (музика Г. Татарченка), «Маленьке диво» (музика Г. Володька), «Магія кохання» (музика О. Гавриша), «Либідь» (музика О. Лісінчука) та інші.

Стратій багато співпрацював із творчою молоддю, поетами, композиторами, виконавцями. Частими гостями у його радіопередачах були відомі особистості, зокрема  Назарій Яремчук, Віталій та Світлана Білоножки, Алла Кудлай, Оксана Білозір, Надія Шестак, Ірина Білик, Андрій Демиденко, Анатолій Горчинський, Вадим Крищенко, Віталій Шевченко, Сергій Болтівець, Олександр Кочубей — усіх не перелічити.

До речі, саме з подачі Ігоря Стратія уперше в ефірі прозвучали вірші Ірини Білик (їй тоді виповнилося 16 років), які потім стали популярними піснями.

Окрім ліричних пісень, І. Стратій цікавився історією — і всесвітньою, і вітчизняною. Із цього «хобі» народилися пісні «Сотник» (музика Олександра Наконечного), «Зелен-отаман» (музика Юрія Ключникова), «Гуляй-батько» (музика Олександра Соприки) та  інші.

2 грудня 2013 р. вже вкрай виснажений Ігор Стратій із другом дитинства, нині теж працівником Національної радіокомпанії України Юрієм Багрянцевим, пішов на Майдан — бо він один із тих хлопців, які обстоюють правду, яким огидні брехня, підлабузництво, зрада. Юрій згадує: «Ігор тоді сказав: «Як хочеться бути молодим (здоровим)! Я стояв би тут із хлопцями — 2004-го я був на Майдані...»

— Ми пам’ятаємо Ігоря Стратія, — говорить про колегу директор каналу «Культура» Неля ДАНИЛЕНКО, — як надзвичайно добропорядну, надзвичайно тактовну і скромну людину. Відповідального працівника, поетичну натуру з великим творчим потенціалом, автора цікавих, змістовних радіопередач. Про те, що він нагороджений медаллю «За високий професіоналізм» (Український фонд культури, 2012 рік), для багатьох стало новиною. Він міг багато ще зробити...

У поета-пісняра було багато творчих задумів, зокрема видати роман, збірку філософських казок... Та, на жаль, уже не почуємо у прямому ефірі голосу Ігоря Стратія Дивляться тепер він на нас із Вічності...

Я лечу між зірками

По Чумацькому шляху

На баскому коні.

Ангел мій білокрилий,

Повернутись несила...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати