Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Паралелі «Контрастів-2013»

Сьогодні у Львові стартує XIX Міжнародний фестиваль сучасної музики
26 вересня, 2013 - 10:16
ОКРЕМА СТОРІНКА ФЕСТИВАЛЮ — ЮВІЛЕЇ. ТАК, НА КОНЦЕРТІ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ТВОРЧОСТІ СЕСТЕР-КОМПОЗИТОРОВ БОГДАНИ ФРОЛЯК І ГАННИ ГАВРИЛЕЦЬ, ВИСТУПИТЬ НІНА МАТВІЄНКО / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Форум складатиметься з 22 концертів і триватиме до 18 жовтня. Загалом у «контрастних» заходах візьмуть участь 25 музикантів з різних країн. Про це «Дню» повідомили у Львівській філармонії й пообіцяли, що Фестиваль-2013, створений як арена для розширення музичного кругозору (подібно до знаменитої «Варшавської осені»), який завжди є святом для любителів яскравої, багатогранної, інноваційної, «контрастної» образами і просто красивої сучасної музики, й нині не розчарує своїх шанувальників.

 — Кілька тижнів майже щоденних концертів — це своєрідна подорож для слухачів різними національними традиціями, епохами, композиторськими світоглядами, — говорять організатори фестивалю. — Єгипет, Іспанія, Польща, Україна, Чехія, Азербайджан, Литва, Італія, США... Модернізм, авангард, постмодернізм, бароко, нова фольклорна хвиля — такий калейдоскоп музичних вражень нестимуть слухачам «Контрасти».

Окрема сторінка фестивалю — концерти-ювілеї. Цього року їх заплановано шість: до ювілею батька й сина Нижанківських; концерт музики сестер-композиторок Богдани Фроляк і Ганни Гаврилець за участю Ніни Матвієнко; вечір пам’яті композитора та піаніста Всеволода Задерацького, частина творів якого зазнала трагічної долі, як і твори Василя Барвінського; авторські концерти «галицького Моцарта» — композитора, піаніста та музикознавця піаніста Олександра Козаренка; композитора та баяніста Володимира Зубицького; концерт-ювілей польського композитора і диригента Вітольда Лютославського.

Відбудуться дві програми «Від класики до сучасності», концерти «Щось нове для Львова» та «Дует Перуцьких» тощо, де діалог вестимуть твори Й.С. Баха та Ю. Ланюка, Ф. Шуберта та К. Пендерецького...

Звучатиме й симфонічна музика у виконанні оркестру K&K Philharmoniker під орудою його засновника Маттіаса Георга Кендлінгера; із оркестровою музикою «контрастуватимуть» сольні й камерні концерти — фортепіанний речиталь Павла Альбінського та концерт гітарної музики у виконанні Ференца Берната; вечір львівського ансамблю сучасної музики ConstantY; концерт «Опера для флейти», де звучатиме флейтова музика італійського композитора Сальваторе Шарріно; концерт-моноопера «Мистецтво вмирати» Вікторії Польової, а також виступ джазового дуету валторніста Аркадія Шилклопера та піаніста Вадима Неселовського.

Концерти відбуватимуться в Концертному залі ім. Людкевича Львівської філармонії, а також у Музичній академії ім. Лисенка, костелі Святого Лазаря, Будинку органної та камерної музики та в Театрі для дітей і юнацтва.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: