У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Про владу, обов’язок, самотність і кохання

На столичній сцені балетний шедевр Шекери відзначив своє 45-річчя!
23 лютого, 2012 - 00:00
КОЖЕН НОМЕР — ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ШЕДЕВР. ЧОТИРИ ПОКОЛІННЯ АРТИСТІВ ВІДТОЧУВАЛИ СВОЮ МАЙСТЕРНІСТЬ НА «ЛЕГЕНДІ ПРО ЛЮБОВ». НА ФОТО: ОЛЬГА ГОЛІЦА (ШИРІН) І ВІКТОР ЩЕРБАКОВ (ФЕРХАД) / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

 

Музику балету «Легенда про кохання» написав відомий азербайджанський композитор Аріф Меліков на сюжет однойменної драми Назима Хикмета. Ця постановка стала першою хореографічною роботою Анатолія Шекери на київській сцені. «В основі сюжету — перська притча, в якій порушується тема шекспірівської глибини, — влади, обов’язку, самотності й кохання, — розповіла «Дню» вдова балетмейстера, педагог-репетитор Національної опери Елеонора СТЕБЛЯК. — Важливо пам’ятати, що коли руйнуєш чуже життя, то під уламками можеш і сам загинути. Влада й самотність — одвічні супутниці! Балет Мелікова ставився в різних театрах і країнах, але, як зізнався композитор, шекерівська постановка його надзвичайно вразила, і вона найближча до легенди, написаної Хикметом. На сході краса вважається даром Божим, і віддати її, як це зробила цариця Мехмене Бану, пожертвувавши красою заради порятунку життя своєї сестри Ширін — величезний подвиг. У балеті переплелися: любовний трикутник, проблема вибору й почуття обов’язку (добути воду — джерело життя). Сцени ходи й гонитви є поліфонією в хореографії, і до Шекери на сцені такого ніхто не робив! «Легенду про кохання» можна назвати акторсько-танцювальним майстер-класом, у якому не лише солісти, а й кордебалет демонструють віртуозну техніку й драматичний дар. У спектаклі провідні партії виконали прем’єри трупи: Тетяна Льозова (Мехмене Бану), Ольга Голиця — лауреат премії ім. А. Шекери (Ширін), Віктор Щербаков (Ферхад), Ігор Буличов (Візир), Ярослав Ткачук (Блазень). Час спливає, а балет «Легенда про кохання» не старіє! Для мене важливо, що молодь театру мріє брати участь у постановках Анатолія Федоровича. Кожен номер — хореографічний шедевр!»

Цей рік «урожайний» на ювілеї. Три видатні шекерівські постановки, які є візитівками Національної опери, відзначають іменини: 40 років виповнилося «Ромео і Джульєтті», 35 — «Спартакові» і 45 — «Легенді про кохання». У фойє театру можна побачити виставку афіш (тріумфальних гастролей в різних країнах) і фотографії, на яких кілька поколінь зірок київської сцени, що виросли на цих балетах. А в березні в Києві відбудеться фестиваль, присвячений пам’яті Анатолія Федоровича.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments