...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Таємниці і головоломки за... лаштунками

28 січня у Києві відбудеться прем’єра вистави «Репетиція в театрі злочину»
17 січня, 2017 - 10:18
ФОТО ТАРАСА ВАЛЬКА

Це спільний творчий проект Національного центру ім. Леся Курбаса і театрального об’єднання «Чорний промінь». Експериментальну виставу за п’єсою Жака Моклера «Репетиція в театрі злочину» (переклад із французької зробила Неди Неждана) поставили: режисер Юрій Кочевенко, хореографія Ольги Семьошкіної. 

— Дія відбувається за лаштунками сцени, і глядачі поринуть у світ театральних таємниць. Якщо у п’єсі Шекспіра «Отелло» причиною фатальної помилки стає хвороблива гра уяви та зовнішніх сил, що провокують цю гру, то герої Моклера стають злочинцями і жертвами власних маніпуляцій... Автор показує ситуацію з різних точок зору, і всі ці картини світу переплітаються у складну головоломку. Межі реальності і віртуальності, творення і злочину розмиваються. Це відкритий діалог класики і сучасного, театру і життя для інтелектуальної аудиторії, — розказала Неда Неждана. — «Репетиція в театрі злочину» — це іронічний діалог із класикою, який провокує парадоксальну інтерпретацію. Постановка відбудеться у рамках проекту «Світова драматургія. Діалог театральних культур» Антологія «Новітня французька п’єса» — спільного видання Центру Курбаса та видавництва «Юніверс» за підтримки Французького Інституту в Україні в рамках підтримки незалежних театральних форм.

У виставі гратимуть: Тарас Жирко (Режисер) — на фото, Олег Соболєв (Добродій, драматург), Юлія Кочевенко (Софі) і Ганна Чередник (Пані Газуль).

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ