Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

«Віртуози» — візитівка Львова

Сьогодні відкривається Міжнародний музичний фестиваль
16 травня, 2013 - 12:27
ГІСТЬ ФОРУМУ — ВСЕСВІТНЬО ВІДОМИЙ КОМПОЗИТОР І ДИРИГЕНТ КШИШТОФ ПЕНДЕРЕЦЬКИЙ, ЯКИЙ НИНІ Є КЛАСИКОМ СУЧАСНОЇ ПОЛЬСЬКОЇ МУЗИКИ / ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Цьогорічні «Віртуози» вже тридцять другі за ліком і присвячені 200-річчю від дня народження видатного італійського композитора Джузеппе Верді, ювілей якого припадає на жовтень.

— Музика Верді — вершина оперного мистецтва, і саме тому 16 травня, на відкритті фестивалю, буде представлено програму «Гала Верді», складену з оперних увертюр, арій та дуетів геніального італійця, які виконуватимуть Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії та солісти — Софія Соловій (сопрано) і Василь Садовський (тенор)», — розповів «Дню» директор філармонії Володимир СИВОХІП. І додав, що для львів’ян відвідини концертів фестивалю вже стали важливим елементом духовного життя, «позаяк «Віртуози» щороку перетворюються на місце зустрічей і обміну думками, живого спілкування і неперевершених естетичних вражень».

«Віртуози»-ХХХІІ, а це аж 23 концерти, відбуватимуться у Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської філармонії, триватимуть до 9 червня й обіцяють бути різножанровими, багатобарвними, відтак цікавими для всіх слухачів. Отож на фестивалі можна буде, крім музики Верді, почути твори Гайдна, Дебюссі, Шопена, Ліста, Рахманінова, Брамса, Мусоргського, Берліоза, Моцарта, Вівальді, Шуберта, Педерецького, Чайковського, Прокоф’єва, Шостаковича, Бетховена, Баха, Дворжака, Мендельсона, Хачатуряна, а також джазові композиції й оригінальні обробки етнічної музики. «Найголовніше, що всі запрошені на «Віртуози» виконавці — справжні віртуози, майстри своєї справи», — наголошують організатори. Серед виконавців — музиканти з Італії, Росії, Польщі, Німеччини, США, Люксембургу, Азербайджану та Іспанії, зокрема Борис Блох, Кшиштоф Пендерецький, Фахраддін Керімов, Олексій Набіулін, Аркадій Шилклопер, Кирил Родін, Ольга та Наталя Пасічник, Маріанна Гумецька, Таміла Харамбура.

Фінішують «Віртуози» програмою на вшанування ще одного ювіляра — 200-річчя видатного німецького композитора Ріхарда Вагнера — «Гала Вагнер», участь у якій візьмуть солістка Німецької опери на Рейні в Дюссельдорфі Наталія Ковальова та Молодіжний академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: