Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Facebook почав боротися зі спамом

Зменшити вплив спамерів і знешкодити хибні посилання — першочергові завдання для NewsFeed
7 липня, 2017 - 15:06
ФОТО REUTERS

Днями інтернет вибухнув новиною про те, що соціальна мережа Facebook активно впроваджує оновлення, яке дозволяє знизити кількість посилань зі спамом. «Ми постійно працюємо над покращенням якості продукту стрічки новин, висвітлюючи більше історій, які люди вважають пізнавальними і розважальними», — повідомляє Адам Моссері, віце-президент і головний розробник новинної стрічки Facebook.

Працює це так: є невелика група людей, які протягом дня обмінюються різноманітними постами, поширюючи їх на інших користувачів. Наслідок здебільшого один — посилання ведуть на неякісні контенти, наприклад фейкові або клікбейтингові статті. Принцип також один — проводяться оновлення, щоб допомогти зменшити низьку якість посилань у стрічці новин.

Це може зіграти злий жарт для публікацій, які отримують велику кількість трафіку через спамерів. Також можуть датися взнаки скорочення розподілу цих конкретних посилань. Проте не слід засмучуватися: більшість із видавців не помітять істотних змін під час звичного поширення свого контенту в стрічці новин. Це передовсім стосується тих, хто щодня публікує велику кількість неякісної інформації і буде за це належно «покараний».

Розробники із Facebook стверджують, що вони прагнуть «зменшити вплив цих спамерів і дезорієнтувати ті посилання, якими вони діляться частіше, ніж звичайні партнери». Як кажуть модератори, оновлення буде діяти лише на посилання, які ведуть на окремі статті, й ніяк не зачіпатимуть домени чи сторінки звичайних користувачів. Фото, відео чи інші можливості соціальної мережі також входять до цього списку «недоторканності».

Нагадаємо, що, за результатами дослідження міжнародного комунікаційного агентства Ogilvy, Facebook визнали головним постачальником новин у світі, тому стежити за такими речами, як неякісні посилання, вони просто зобов’язані.

Марія НИТКА, Літня школа журналістики «Дня»-2017
Газета: 
Рубрика: