Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Праведник світу

На українському ТБ — біографічний фільм про Андрея Шептицького
29 квітня, 2016 - 10:33
ФОТО НАДАНО ПРОГРАМОЮ «АРГУМЕНТ-КІНО»

Світлої великодньої пори, вночі з 1 на 2 травня, о 00.15 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» дивіться біографічний фільм «Владика Андрей» (2013) режисера Олеся Янчука. Також у програмі — кінотеатральні прем’єри й кінокалендар тижня.

Сюжет картини «Владика Андрей» гортає сторінки життя та діяльності надзвичайної постаті в українській історії, а саме — митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького, мислителя, благодійника і мецената. Людини, життя якої стало подвигом. Людини, яка достойно вела своїх вірних, вела українців за часів поневолень та окупацій — польської, російської, німецької і знову російської. Прикметно, що 2008 року єврейська громада в Україні визнала Шептицького праведником світу за порятунок сотень євреїв від насильницької смерті, від нацистів.

«Владика Андрей» — фільм про непересічну, надзвичайну особистість, яка залишила по собі не просто добрі справи, а стала взірцем правдивого служіння людям та Богові — за часів складних, драматичних, трагічних. Часів, які, певне, випадають на долю чи не кожного покоління українців, на долю кожної людини, що постає перед проблемою вибору та потребою боронити українську ідентичність — свою культуру, країну і державу...

Володимир ВОЙТЕНКО
Газета: 
Рубрика: