Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Україна через викривлене дзеркало РФ

«Росія сьогодні» з Дмитром Кисельовим запустили новий пропагандистський ресурс
20 червня, 2014 - 17:46
Україна через викривлене дзеркало РФ
ФОТО РЕЙТЕР

В інформаційній війні Росія вивела проти України іще одного гравця. Агентство «Росія сьогодні», керівником якого є скандально-відомий пропагандист Дмитро Кисельов, запустило сайт «Україна.ру», який, за словами головного редактора порталу Олени Березовської, повинен стати «дзеркалом російсько-українських відносин». Як і можна було очікувати, дзеркало виявилося викривленим. Чого тільки вартує опитування на сайті: «Чому українські ЗМІ підтримують каральну операцію на південному сході країни?» Варіанти відповідей: «Їм платять за це гроші», «Вони – рупор «влади» або «Щиро вірять в те, що роблять».

Тривожить також і те, що «Україна.ру», ще перед тим як запуститись, презентувала майбутній проект… у Берліні. Про це повідомляє портал Спільнонімецької координаційної ради російських співвітчизників «Російське поле». За інформацією цього ЗМІ, у залі були присутні журналісти німецьких видань Шпігель-онлайн, Компакт та інших. Окрім майбутнього сайту, делегація від «Росії сьогодні» презентувала фільм Березовської «Україна.ру», який присвячений останнім подіям в Україні. Звісно, через призму російської брехні і маніпуляцій. «З точки зору автора, сьогодні реалізується план з відторгнення України від «російського світу», початок якому було покладено ще в минулому столітті Бісмарком», - повідомляє «Російське поле».

Щодо самого сайту «Україна.ру», то він віддзеркалює не російсько-українські відносини, а програми Дмитра Кисельова. Поки що у порталу всього чотири рубрики – «Події», «Думки», «Аналітика» та «Інтерв’ю». У розділі «Аналітика» можна знайти російську версію того, чому «рухнула Київська Русь», а склепав цей матеріал…Олесь Бузина. Або матеріал під заголовком «Майдан на експорт: чи можливі київські події в Європі». Про те, чи можливий Майдан в Росії, творці сайту думати бояться. Та й сам Майдан висвітлюється у ключі федереальних російських ЗМІ, що видно уже з першого речення тексту: «Законодавство більшості країн ЄС дуже суворо карає тих, хто намагається силовим шляхом змінити статус-кво». Звісно, тут уже є кілька статей по газовому питанню, як от «Марков: «Україна і ЄС вирішують свої газові проблеми за рахунок Газпрому?» або «Чому Україні так довго не відключали газ?». Одразу відчувається «комплекс старшого брата». Витягнуті знов на світ радянські кліше періоду холодної війни «у всьому винна Америка» - економіст і викладач Інституту економіки природних монополій РАНГіДС Владислав Гінько заявляє у інтерв’ю, що «США заганяють Україну в стан Росії 90-х». Але найбільш небезпечний матеріал ховається на дні рубрики «Інтерв’ю» під заголовком «Чому Росія не застосовує військову силу для захисту мирного населення Донбасу?». Не дивно, що це інтерв’ю робила російська «Комсомолка», працівники якої колись допитували взятих у полон на Донбасі українських офіцерів СБУ…

Варто також сказати кілька слів про головного редактора сайту «Україна.ру». У певний період Олена Березовська була близька до Віктора Януковича, її часто бачили з ним на офіційних заходах. В інтернеті легко можна знайти відеозаписи інтерв’ю Березовської з кількома українськими журналістами. З тих кадрів, які не увійшли в ефір програм видно, як дівчина постійно перепитує у когось, про що варто говорити, а про що ні. До речі, після першого такого ж інтерв’ю її звільнили з «Обозревателя», для якого вона робила телепрограми. Усе вказує на маріонетковість цієї особи. До кінця лютого у всіх своїх статтях та інтерв’ю Березовська захищала Януковича. Потім – переїхала в Росію, запевняючи всіх, що була загроза її життю, і ще в Україні тепер неможливо займатися об’єктивною журналістикою. Для неї «об’єктивна журналістика» виглядає ось так: «Влада Києва, західний світ сприйняв як російську загрозу події, що відбуваються в Криму та на Сході України, називаючи російських українців російськими окупантами. Але як їм пояснити, що ми не хочемо і не будемо жити в націоналістичній державі, що жителі Півдня і Сходу не будуть прислуговувати націоналістам і радикалам ... ми, росіяни, не зрадимо нашу віру, нашу мову і нашу велику батьківщину». Цією цитатою Березовська закінчує свій фільм «Україна.ру».

А де наші фільми про військову інтервенцію Росії в Україну? Де хоча б єдиний інформаційний державний центр, про який просять експерти, і який би цілодобово поставляв інформацію від нас в Європу і на весь світ? Де вітчизняні канали на кшталт «Russia Today»? Так, Росія діє блискавично, виробництво її пропаганди поставлене на конвеєр, але не можна заперечити те, що у цій інформаційній війні агресор просто зайняв вільну нішу. Скільки пройшло часу відтоді, коли Сергій Пашинський заявив, що нам потрібен іноземний канал мовлення? Росія ж не заявляє, вона просто витісняє нас з інформаційного середовища. І найбільший цинізм у тому, що вона це робить… українськими журналістами. Окрім уже згаданих Бузини і Берозовської на сайт «Україна.ру» пишуть «українські політологи» Володимир Корнілов і Андрій Ваджра (псевдонім), письменник із Севастополя з українським (принаймні донедавна) громадянством Платон Бєсєдін, київська «блогерша» Ольга Бондаренко… Фактично, про Україну створюють і транслюють брехню руками самих же українців. Цікаво, скільки грузинів працювали на Росію у серпні 2008-го?..

Коментар

«БУЛА СПРОБА ЗМУСИТИ ЗАХІД ОЗНАЙОМИТЬСЯ З РОСІЙСЬКОЮ ТОЧКОЮ ЗОРУ»

Голова руху «Ми» Роман ДОБРОХОТОВ (Москва):

- На мій погляд, пропагандистські сайти в інернеті – явище досить таки безглузде, на відміну від телебачення, де люди не можуть вибирати інформацію і їм можна втовкмачити що завгодно, починаючи від «жидобандерівських змов». Для домогосподарок може і спрацювати. В інтернеті ж інша аудиторія – і за віком, і за рівнем освіти, і за поглядами. Люди самі обирають для себе інформацію, і для них кісельовское чтиво не буде затребуваним. Думаю, основне завдання цього порталу не стільки пропагандистська функція, скільки «розпил» коштів, які зараз державою дуже активно виділяються на пропаганду. Путін вважає, що Росія знаходиться в кільці ворогів, які перемагають її інформаційно, і щиро вірить у те, що всі ліберальні російські та українські журналісти проплачені Заходом. І думає, що можна проплатити те ж саме навпаки. Звичайно ж, це працює по-іншому, і сам Кисельов, думаю, це знає, адже він працював тривалий час в Україні. Він не вірить ні у ту інформацію, яку озвучує, ні в те, що ця пропаганда створює потрібний для них ефект. Але якщо йому платять такі колосальні кошти, то невже він буде від них відмовлятися?.. З приводу того, що презентація цього сайту була в Берліні, можу сказати одне – не думаю, що західних журналістів не жовтих видань можна переконати в тому, що транслює російська пропаганда. Як мені здається, це просто продовження політики, яка почалася після російсько-грузинської війни – була спроба змусити Захід ознайомиться з російською точкою зору. Путін вважає, що Захід просто не знає російську точку зору, а насправді він нею навіть не цікавиться, бо добре уявляє реальний стан справ.

Анна СВЕНТАХ, «День»
Рубрика: