Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

«Україна створила медіапрецедент»

Петро Порошенко підписав закон про тимчасові дозволи на мовлення в зоні АТО та прикордонних районах
12 січня, 2018 - 10:46
ФОТО МИХАЙЛА ПАЛІНЧАКА

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України» покликаний унормувати прискорену видачу тимчасових дозволів на телерадіомовлення «на територіях, найбільш вразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу». Як повідомляє прес-служба глави держави, «досягнення мети забезпечуватиметься шляхом законодавчого запровадження процедури надання дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, зокрема таких, що межують з тимчасово окупованою територією України — Автономною Республікою Крим та містом Севастополем, окремими районами Донецької і Луганської областей, а також прикордонними районами України, на які з території сусідніх держав засобами ефірного телерадіомовлення поширюються програми держави-агресора».

Закон зокрема вносить зміни до законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про радіочастотний ресурс України» в частині закріплення механізму видачі тимчасових дозволів на мовлення та визначає терміни «тимчасове мовлення», «дозвіл на тимчасове мовлення», «території з особливим режимом мовлення».

Відповідно до закону, дозволи на тимчасове мовлення видаватимуться Нацрадою без проведення конкурсу (за заявковим принципом) і безоплатно, строк дії дозволу — до одного року. Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення, будуть визначені Нацрадою.

«Всі ці три роки розбудовували мовлення та чекали на закон, згідно з яким спрощена процедура «ліцензування» — надання дозволів на тимчасове мовлення — буде вписана в правове поле країни, — прокоментував на своїй сторінці в «Фейсбуці» член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Сергій Костинський. — За цей час надали 96 частот за спрощеною процедурою в користування 25 мовникам — телеканалам і радіостанціям — в зоні проведення АТО. Українська держава створила ще один прецедент, який вивчатимуть і наслідуватимуть європейські країни, як це вже робиться з кейсом щодо обмеженням ретрансляції російських телеканалів, що було реалізовано протягом 2014—2016 років. На сьогодні в Національній раді вже розроблено Положення щодо процедури надання дозволів на тимчасове мовлення, як цього вимагає закон. Хоча він дає нам на це термін місяць».

За словами Сергія Костинського, якщо нещодавно запуск мовлення на територію Криму займав до 9—12 місяців, через процедурну складність прорахунку, координації радіочастот та надання ліцензій, то зараз швидкість розгортання українського мовлення скоротиться утричі.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: