Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Віднайдені з попелу

Експерти повідомили, що виявили «значну» кількість артефактів у згорілому Національному музеї Бразилії
15 лютого, 2019 - 12:58
ФОТО REUTERS

Експерти, які працюють у Національному музеї Бразилії, де майже півроку тому сталася масштабна пожежа, повідомили, що їм вдалося знайти «значну» кількість артефактів, повідомляє AFP. Хоча точну кількість експонатів, які вдалося зберегти, поки що не називають, директор музею Александр Келлнер повідомив, що знайшли та зареєстрували 2 тис. найменувань, але багато з них є фрагментами. Серед знайдених експонатів є один із найцінніших — скелет жінки, якому понад 12 тис. років. Келлнер також сказав, що музей планує в подальшому експонувати ці знахідки. Тим часом Euronews посилається на слова археологів, які пояснюють, що процес ускладнений тим, що після пожежі багато предметів стали дуже крихкими і їх можна зруйнувати, просто доторкнувшись.

Нагадаємо, що в колекції музею нараховувалося близько 20 млн експонатів, це була одна з найважливіших природничих колекцій у Латинській Америці. До пошуків і відновлення експонатів долучили десятки антропологів, археологів і палеонтологів.

Газета: 
Рубрика: