Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

За лаштунки ZIKу

як слухачі Літньої школи журналістики «Дня» відвідали телеканал і проінтерв’ювали відому ведучу Тетяну Даниленко
6 липня, 2017 - 20:09
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

6 липня «школярі» Літньої школи журналістики газети «День» вперше за тиждень активної роботи пішли на екскурсію — і відразу до колег-телевізійників, на телеканал ZIK. Упродовж півтори години студенти познайомилися з особливостями роботи на ТБ, відчули «зсередини», як працюють монтажні, дізналися, як адаптуються студії-трансформери під нові ефіри, побачили гримерки та відчули темп роботи журналістів у ньюзрумі сучасного каналу. Родзинкою ж екскурсії на канал стало інтерв’ю з відомою телеведучою Тетяною Даниленко. Слухачі Літньої школи побували у власній студії журналістки, де вона працює над телевізійним проектом «FACE 2 FACE». Цікава деталь: у цей день телеведуча опинилася у кріслі... своїх гостей, а «школярі» буквально накинулися на неї з найрізноманітнішими запитаннями. І на всі Тетяна Даниленко відповіла зацікавлено і докладно. Якою має бути журналістика під час війни, чому важливо подолати інформаційну блокаду окупованих територій, як сприймати політиків у ролі ведучих, коли українське ТБ може стати повноцінним бізнесом, а не інструментом політичного впливу — це далеко не увесь перелік запитань, відповіді на які в інтерв’ю з Тетяною Даниленко читачі «Дня» зможуть прочитати вже в найближчих номерах газети.

«Знаю рівень Літньої школи журналістики «Дня», колись студенти приходили до мене на зустріч ще на «5-му каналі». Рада бачити всіх сьогодні на каналі ZIK. Приємно здивована глибоким рівнем запитань. Знаєте, аби наша розмова відбувалася в прямому ефірі, я не певна, що погодилася б на ефір своєї програми «FACE 2 FACE» у якості гостя», — сказала Тетяна Даниленко. Що сказати? Звичайно, приємно, але й зрозуміло, що це комплімент авансом.

ВРАЖЕННЯ

«УМІННЯ ГОВОРИТИ ЗІ СХОДОМ»

Марія ГОРШКОВА, Хмельницький національний університет:

 — Ми побували у закуліссі телеканалу ZIK і у загальному познайомились із технічним забезпеченням, що є надновим (показ у HD-форматі через супутник і Т2; камери-роботи у студії; 3 графічні станції, одна з яких автоматизована; система антен по приміщенні телеканалу, щоб у будь який момент можна було вийти у прямий ефір).

Крім того, ми малу гарну нагоду познайомитись із Тетяною Даниленко, українською тележурналісткою, ведучою програми «Face 2 Face» на телеканалі ZIK. Нам вдалось розпитати пані Тетяну, перш за все, про болюче – телебачення в Луганську і Донецьку. На її думку, надзавданням для українських медіа є уміння говорити зі сходом.

Також зачепили тему попереднього місця роботи Даниленко – «5-го канал». Вона зазначила, що найбільше її гальмував там «хрест президентського каналу», бо «5-му каналі» «інструменти набагато вибагливіші, не можна дозволити собі багато іронії».

«КОЖНА КІМНАТА – ЦЕ ЦІЛИЙ ВСЕСВІТ»:

Любов РИБАЛКО, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

 — Протягом перебування на телеканалі захоплювало все: від обладнання до професіоналізму працівників. Кожна кімната — це цілий всесвіт, який в поєднанні з іншими направлений на створення якісного інформаційного продукту. У спілкуванні з ведучою програми «Face 2 Face» вражає професіоналізм Тетяни Даниленко. На кожне питання вона має обґрунтовану та зрозумілу відповідь, а в кожному її русі відчувається впевненість у своїй справі. Одразу розумієш, що спілкуєшся з людиною, яка має цілий багаж знань та досвіду праці, а також займається дійсно своєю справою.

«ЖУРНАЛІСТ ВАРТИЙ ЧОГОСЬ ТОДІ, КОЛИ ВІН УНІКАЛЬНИЙ»

Каріна ХАЧАТАР’ЯН, Сумський державний університет:

 — У кожного журналіста власні інструменти й цілі у творчості. Хтось оперує правдою заради добробуту в суспільстві, інші ж на екранах, шпальтах газет «переливають з пустого в порожнє», аби лише було «на хліб». Очевидно, у цьому основний недолік деяких сучасних ЗМІ, і це точна причина того, чому, за словами Тетяни Даниленко, «люди вже не вірять журналістам».

Я запитала, на кого ж у медійній сфері можна рівнятися? Почула — сліпо копіювати нікого не потрібно. За словами Тетяни, «журналіст вартий чогось тоді, коли він унікальний». Усе просто — як і в житті. Упевнена, такі прості поради стануть нам у нагоді як майбутнім журналістам.

Ніколи не сумнівалася в професіоналізмі Тетяни Даниленко. А сьогодні відкрила її не тільки як профі, а й у якості мудрої жінки, котра радіє тому, що змінивши місце робити, стала частиною процесу «позитивної маргіналізації», котра не бачить ніякої відстані між побудовою успішної кар’єри та збереженням родинного затишку.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Анастасія ХАЗОВА, Літня школа журналістики «Дня»-2017
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ