Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ

13 грудня, 2005 - 00:00

1917. Українські війська роззброїли пробільшовицькі частини Київського гарнізону, які після цього були вислані за межі України.

1918. У Києві спалахнуло повстання проти гетьманської влади. До міста вступили військові частини Директорії.

1922. Утворено Закавказьку Соціалістичну Федеративну Радянську Республіку (ЗСФРР), яка об’єднала Азербайджан, Вірменію й Грузію.

1941. У Києві гітлерівці розпочали арешти представників української інтелігенції — активних членів ОУН-М.

1981. Президент Польщі Войцех Ярузельський запровадив у країні воєнний стан. Надзвичайні заходи, вжиті президентом, запобігли втручанню у справи Польщі СРСР і країн Варшавського Договору.

1991. Президент України Леонід Кравчук оголосив про перепідпорядкування армії та флоту на території республіки Києву.

1991. Засновано Федерацію футболу України.

1991. Лідери Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану висловили свою згоду приєднатися до Співдружності Незалежних Держав.

2004. У Брюсселі міністри закордонних справ усіх країн — членів ЄС на черговому саміті висловилися за територіальну цілісність України.

2004. Центральна виборча комісія України ухвалила рішення про те, що дані тервиборчкомів щодо результатів голосування передаватимуться офіційними телеграмами — на підставі протоколів із мокрими печатками, щоб унеможливити маніпуляції з передачею електронних даних.

Газета: